«Підвищувати треба акуратно». У Мінфіні пояснили, чому мінімальна зарплата у 2022 році зросте лише на 200 грн

Мінімальна зарплата у 2022 році зросте лише на 200 грн. Про це свідчить затверджений урядом проєкт держбюджету.

Чим зумовлений такий ріст, пояснив Сергій Марченко, міністр фінансів у інтерв’ю «Українському радіо», текст якого опублікував Мінфін.

Зараз мінімальна зарплата в Україні складає 6 тис. грн. У грудні її піднімуть до 6500 грн, а з жовтня 2022 року — до 6700 грн.

«Ці цифри ретельно прораховані і під них є база розрахунків. Тут важливо не нашкодити. Підвищувати мінімальну заробітну плату треба акуратно, з урахуванням макроекономічних факторів, зважати на рівень споживання і на те, що бізнес повинен мати можливість платити такі заробітні плати, і дивитися на рівень інфляції. Швидкий ріст заробітних плат, зокрема й мінімальних, ― це інфляційний чинник», — пояснює міністр.

Марченко нагадав, що у 2020 році, коли в бюджет закладали більшу суму на підвищення мінімальних зарплат, з боку бізнесменів було багато критики, оскільки вони були змушені платити вищі зарплати.

«Минулого року був прихильником цього рішення, бо це було обґрунтовано, але цього року, після перерахунків, вважаємо, що запропонований темп є достатнім. Цього року відбувся суттєвий приріст, але це не означає, що він має бути таким кожного року. Це б означало, що ми не дбаємо про економіку взагалі, а думаємо лише про один показник ― мінімальну заробітну плату. Ми можемо собі дозволити саме такий ріст», ― переконаний чиновник.

Разом із тим у 2022 році уряд планує тричі підвищити прожитковий мінімум. З січня він становитиме 2393 грн, з 1 липня — 2508 грн, з 1 грудня — 2589 грн.

Раніше Chas News повідомляв, що зарплати медиків, соцпрацівників та спеціалістів із телекомунікацій за рік зросли на 30-40%.

Львів пропонує найбільше. Яка середня зарплата в IT-фахівців у найбільших українських містах