404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Після накопичення мільярдних боргів приватних компаній «Украерорух» подав позови проти боржників

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України («Украерорух») звернулося до суду про стягнення заборгованості за аеронавігаційні послуги з українських та іноземних авіакомпаній. Про це повідомляє пресслужба Украероруху.

У 2020 році критична ситуація з боргами за аеронавігаційні послуги склалася з кількома українськими та закордонними авіакомпаніями, а саме «Міжнародні авіалінії України», «СкайАп», «Браво», «ЯнЕір», «Азур Ейр Україна», Iran Air та значна низка інших.

«Аби не допустити погіршення фінансово-економічної ситуації та забезпечити стабільну роботу стратегічного підприємства, прийнято рішення про переведення перевізників на графік оплати за надані послуги на щотижневій основі», — оголосило держпідприємство.

За допомогою судових процесів «Украерорух» має надію врегулювати питання фіндисципліни авіакомпаній-боржників.

Зараз одним із найбільших боржників є авіакомпанія «СкайАп». Вона винна майже 40 млн грн, включаючи пеню, інфляційні втрати та 3% річних.

Найбільший борг — у «Міжнародних авіаліній України». Він складає, за словами виконувача обов’язків директора «Украероруху» Андрія Ярмака, 1 млрд гривень. При цьому, згідно з інформацією від в. о. начальника юридичного управління «Украероруху» Володимира Ємельянова, за 2019 рік борг МАУ становив 500 млн грн.

З моменту вступу на посаду Ярмака борг авіакомпанії МАУ виріс вдвічі – до одного мільярда гривень.

Лише через рік після призначення «Украерорух» розпочав спроби врегулювати критичні для стратегічного державного підприємства питання заборгованості авіакомпаній в судовому порядку. Також нарешті чиновники анонсували мінімальний антикризовий захід з щотижневої оплати за аеронавігаційні послуги «Украероруху».

Ярмак був призначений в. о. директора підприємства 9 жовтня 2019 року. Його кандидатуру на посаду просував міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Держава скоротить кількість підприємств «Укроборонпрому» із понад 100 до 60-65, обіцяє міністр