Лідери США, Британії, Франції та Німеччини на зустрічі в Берліні у п’ятницю, 18 жовтня, не дійшли згоди щодо дозволу Україні завдавати далекобійних ударів західною зброєю по території росії.
Про це пише Le Monde.
Питання надання дозволу бити вглиб території росії зброєю, яку Україні передають союзники, є однією із давніх вимог України, зазначає видання.
США та Німеччина відмовляються йти таким шляхом, аби обмежити ризик ескалації конфлікту. Тим часом Велика Британія та Франція більш відкриті до цієї ідеї.
«Питання залишилося невирішеним у п'ятницю і не буде вирішене до виборів у США. Єдиний елемент зближення: на думку різних столиць, одних лише глибоких ударів буде недостатньо для забезпечення більшого військового успіху України», — йдеться у публікації.
Нагадаємо, 1 жовтня речник Державного департаменту США Метью Міллер заявляв, що Україна може завдавати ударів углиб території рф власною зброєю без чийогось попереднього дозволу на це. Проте питання про далекобійні удари західною зброєю по рф досі розглядається.
Вибори у США
Вибори у США відбудуться 5 листопада 2024 року. Дональд Трамп став кандидатом від республіканців ще у середині липня і представив свого кандидата у віцепрезиденти — Джеймса Девіда Венса. Венс послідовно виступає проти допомоги Україні та заявляє, що Києву доведеться поступитися деякими територіями задля припинення вогню.
Від демократів мав балотуватись нинішній президент Джо Байден, однак після невдалих дебатів із Трампом у червні він потрапив під шквал критики та тиск зі сторони лідерів і донорів Демократичної партії США. Тож 21 липня Байден офіційно повідомив, що виходить із президентської гонки й підтримав віцепрезидентку Камалу Гарріс як кандидата від демократів.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.