404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Північний Кіпр відкриває частину курорту, залишеного в 1974 році
Parikiaki Newspaper

Північний Кіпр відкрив пляжну зону курорту, покинутого після вторгнення Туреччини на острів у 1974 році.

Про це заявив у четвер свідок для агентства Reuters.

Кіпр зробив крок, підтриманий Анкарою, але засуджений греками-кіпріотами. Цей акт викликає занепокоєння на міжнародному рівні.

Відкриття може зашкодити пожвавленню переговорів про врегулювання на острові. Активізуватиме воно й суперечки Туреччини з членами ЄС Кіпром та Грецією щодо морських прав у Східному Середземномор'ї. Ці суперечки охололи після того, як Анкара та Афіни погодилися відновити переговори.

Свідок повідомив, що прибережна зона була відкрита для відвідувачів у Вароші, безлюдному передмісті міста Фамагуста у регіоні Північний Кіпр. Це східне узбережжя розділеного острова.

Ерсін Татар, прем'єр самопроголошеної держави Турецька Республіка Північний Кіпр, яку визнає лише Туреччина, оголосив про цей крок в Анкарі разом із президентом Таїпом Ердоганом. Турецький політик заявив, що сподівається, що весь покинутий район буде відкритий.

Греція закликала Туреччину припинити повторне (після війни) відкриття, попереджаючи, що Афіни та Нікосія готові винести це питання на зустріч європейських лідерів наступного тижня, заявив у четвер представник грецького уряду.

Міжнародно визнаний уряд Кіпру, близький союзник Греції, вже засудив цей крок і заявив, що звернеться до Ради Безпеки ООН. Росія заявила, що повторне відкриття пляжу є неприйнятним.

До поділу Кіпру в 1974 році Вароша, курорт у Фамагусті, процвітав. Багатих і відомих персон притягували одні з найкращих пляжів острова. Серед відвідувачів були Річард Бертон і Бріджит Бардо. Готель Argo на проспекті Кеннеді вважали улюбленим місцем Елізабет Тейлор.

Але 40 років тому, після років міжетнічного насильства, що завершилося переворотом, натхненним правлячою грецькою військовою хунтою, Туреччина вторглася на Кіпр й окупувала північну третину острова.

Коли війська наблизилися до Вароші, громади греків-кіпріотів, її жителі втекли, маючи намір повернутися, коли ситуація заспокоїться. Однак курорт був відгороджений турецькими військовими і з тих пір є містом-привидом. Резолюція ООН 1984 року вимагає передачі Вароші під контроль ООН і забороняє спроби населити місто будь-ким, крім людей, яких із нього витіснили.

У 2003 році обмеження на поїздки було вперше послаблено, що дозволило кіпріотам з обох сторін перетнути буферну зону ООН, відому як «Зелена лінія».

Коломойський та Боголюбов отримали кіпрські «золоті паспорти»