404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Північнокорейці готують військовий парад у масках, незважаючи на пандемію коронавірусу

Велика кількість північних корейців у медичних масках зібралися в столиці Пхеньяну цього тижня. Державні ЗМІ країни повідомляють, що це — підготовка до великого військового параду, який, як очікується, відбудеться в суботу. Можливо, на ньому продемонструють найновіші балістичні ракети в країні.

Це свято — відзначення 75-ї річниці заснування правлячої Робітничої партії Кореї. Заходи включають мистецькі та промислові виставки, світлове шоу, відвідування пам'ятників та церемонії з нагоди завершення будівельних проектів.

Як повідомляє Reuters, посадовці Південної Кореї та США заявляють, що КНДР може використати парад, щоб продемонструвати нову міжконтинентальну балістичну ракету (МБР).

«Існує ймовірність того, що Північна Корея представить нову стратегічну зброю, таку як нові МБР або балістичні ракети для базування на підводних човнах, щоб привернути до себе увагу в той час, коли її економічні досягнення були млявими», — заявило в четвер Міністерство об'єднання Півдня, яке займається відносинами з Північчю (КНДР).

Міністр об’єднання Південної Кореї Лі Ін-Янг заявив, що показ нової ракети може бути «демонстрацією сили низької інтенсивності» напередодні президентських виборів у США, що буде менш провокаційним, ніж пуски ракет або ядерні випробування.

Керівник Північної Кореї Кім Чен Ин не демонстрував МБР на параді з тих пір, як вперше зустрівся з президентом США Дональдом Трампом у 2018 році. Але їхні переговори «заглохли», і Пхеньян сигналізував про все більше нетерпіння.

«Показ нових МБР буде сигналом про те, що Північна Корея відмовляється від цієї стратегії і може свідчити про те, що КНДР відновить випробування ракет великої дальності», — сказав Джеффрі Льюїс, дослідник ракет Центру досліджень нерозповсюдження ядерної зброї Джеймса Мартіна.

Державні ЗМІ демонстрували фотографії великих натовпів делегатів та інших відвідувачів у масках, коли вони приїжджали на святкові заходи.

Північна Корея не повідомляла про підтверджені випадки COVID-19. Проте уряд ввів суворий прикордонний контроль та карантинні заходи. Аналітики заявляють, що спалах хвороби може бути руйнівним для економічно та політично ізольованої країни.

«Така подія надзвичайно ризикована тим, що якщо лише декілька людей будуть носіями COVID-19 серед натовпу, вони можуть створити смертельну загрозу поширення», — прокоментував парад Гаррі Казіаніс, старший директор корейських досліджень Центру національного інтересу Вашингтона.

Кім Чен Ин вибачився перед Сеулом за страту південнокорейського чиновника