Громадська організація «Навчай для України» оголосила про старт прийому заявок на участь у програмі лідерського розвитку через вчителювання в малих громадах «Навчай». Ця ініціатива залучає мотивованих людей до роботи вчителями у школах маленьких населених пунктів, аби допомогти дітям реалізувати свій потенціал незалежно від місця проживання.
Учасники програми переїжджають до громад, викладають у школах, організовують позакласні заняття, допомагають надолужити освітні втрати та створюють важливі проєкти для дітей і громади. Водночас вони проходять спеціалізоване навчання, отримують підтримку від менторів, офіційне працевлаштування, зарплату вчителя та стипендію для покриття витрат.
Чому це важливо
Мета програми — зменшити розрив у рівні освіти між дітьми з міст і сіл. Міжнародне дослідження якості освіти PISA за 2022 рік показало, що різниця у знаннях із математики серед 15-річних підлітків сягає 4,5 роки. Ця проблема посилюється через вплив повномасштабної війни та нестачу вчителів в Україні.
За результатами звіту Дослідницької агенції Fama, здійсненого на замовлення Громадської спілки «Освіторія», за наступні 5 років прогнозований брак учителів становитиме 108 тис. Середній вік українських педагогів зараз — 45 років. Вчителів молодших 30 років менш як 10% (24,0 тис.), і ця вікова категорія стрімко зменшується: за останні два роки їх стало на 22% менше.
«Щороку учасники програми «Навчай» стають джерелом натхнення та прикладом для учнів у малих громадах, мотивують їх і допомагають відкривати нові можливості. Ми переконані, що реальні зміни можливі лише завдяки системним діям. Вклад у лідерський розвиток наших учасників і випускників дозволяє досягати не лише короткострокових результатів, а й створювати стійкі зміни, які формуватимуть майбутнє покоління. Особливо важливою ця місія є в умовах повномасштабної війни», — зазначає Інна Рахмістрюк, керівниця програми.
З 2017 року програма охопила понад 20 тис. дітей у 44 школах п’яти областей України: Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській та Львівській.
Зараз в межах проєкту в українських школах викладають 29 вчителів, серед яких випускники топових українських і міжнародних університетів, фахівці з бізнесу, ІТ, медіа та інших сфер. Загалом участь у програмі «Навчай» вже взяли 80 учасників та учасниць.
Умови участі
Для подання заявки необхідно:
- мати ступінь бакалавра або магістра (педагогічна освіта не є обов’язковою);
- впевнено знати один зі шкільних предметів (учасники проходять тестування);
- бути готовим переїхати до маленького села чи громади.
Перед початком роботи учасники проходять 5-тижневе навчання у Літньому інституті.
«Я вирішила долучитися до програми, тому що вірю в ідею, що, якщо ти хочеш жити у свідомому суспільстві, ти маєш взяти відповідальність і докласти зусиль до того, аби виховати це суспільство», — каже Дар’я Наконечна, яка працювала маркетологинею в ІТ, а зараз викладає англійську в Петровірівському ліцеї на Одещині.
Де подати заявку
Реєстрація за посиланням: https://teachforukraine.org/fellows/
Кінець першої хвилі прийому заявок — 31 січня.
Організація «Навчай для України»
«Навчай для України» — громадська організація, яка входить до глобальної мережі організацій Teach For All, що об'єднує партнерів у 63-х країнах світу. Усі члени цієї мережі працюють для того, щоб діти отримували доступ до якісної освіти, необхідну підтримку та можливості формувати краще майбутнє для себе і своєї країни.
Громадська організація «Навчай для України» працює у двох ключових напрямах:
— подолання освітньої нерівності;
— усунення освітніх втрат, спричинених нерівними умовами чи обставинами.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.