404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Віцепрезидент США сперечається із Конгресом, чи відсторонювати Трампа в останні дні його президентства
Getty Images

У вівторок Палата представників США проголосувала за наполегливу рекомендацію віцепрезиденту Майку Пенсу розпочати усунення президента Дональда Трампа з посади. Підставою є 25-та поправка до Конституції США. Хоча віцепрезидент уже заявив, що не робитиме цього.

Щоб посилатися на 25-ту поправку, Пенс та більшість кабінету президента має заявити, що Трамп не може виконувати свої обов'язки. Пенс відхилив такий спосіб дій у вівторок.

Палата у середу може вирішувати, чи виносити імпічмент Трампу за звинуваченням у підбурюванні до повстання проти уряду США.

Пенс не буде посилатися на 25-ту поправку, щоб усунути Трампа з посади

Пенс у своєму листі до спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі заявив, що не використовуватиме 25-ту поправку для того, щоб усунути Трампа з посади.

«Я не вважаю, що такий курс дій відповідає інтересам нашої нації або узгоджується з нашою Конституцією. Минулого тижня я не піддавався тиску, що виходить за рамки моїх конституційних повноважень, щоб визначити результат виборів. І тепер я не поступлюся зусиллям Палати представників грати в політичні ігри у такий серйозний час у житті нашої нації», — написав Пенс Пелосі.

На його думку, «використання 25-ї поправки як засобу покарання чи узурпації створить жахливий прецедент».

Він закликав Пелосі і всіх членів Конгресу «знизити напругу і об'єднати нашу країну, оскільки ми готуємося до інавгурації обраного президента Джо Байдена».

Крім того, віцепрезидент пообіцяв сумлінно працювати «для забезпечення впорядкованої передачі влади».

25-а поправка допускає початок процесу відсторонення глави держави, якщо віцепрезидент і більшість високопоставлених співробітників адміністрації дійдуть висновку, що президент не здатний виконувати свої функції. У такому випадку віцепрезидент займає місце президента. У поправці докладно описаний механізм того, як цього можна досягти.

Демократи намагаються відсторонити від влади Трампа, не чекаючи інавгурації його наступника Джо Байдена 20 січня. На їхню думку, Трамп не може залишатися в Білому домі, оскільки несе відповідальність за нещодавні заворушення в Вашингтоні, в ході яких група прихильників чинного президента прорвалася в будівлю Конгресу.

Трамп назвав дії щодо оголошення йому імпічменту «найбільшим полюванням на відьом»