Європейський Союз запропонував Україні окрему угоду щодо видобутку корисних копалин.
Про це пише Politico.
Єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне зазначив, що подав конкурентну пропозицію українським чиновникам, з якими він зустрічався у понеділок в Києві під час візиту Європейської комісії з нагоди третіх роковин повномасштабного вторгнення росії.
«21 з 30 критично важливих матеріалів, яких потребує Європа, може бути наданий Україною в рамках взаємовигідного партнерства. Додаткова цінність Європи полягає в тому, що ми ніколи не попросимо угоди, яка не буде взаємовигідною», — сказав Сежурне.
Водночас Сежурне не надав інших деталей угоди.
Що за угода із США про українські корисні копалини
15 лютого Зеленський під час зустрічі з американськими законодавцями на Мюнхенській безпековій конференції заявив, що не підпише проєкт угоди щодо українських рідкісноземельних мінералів, оскільки документ не містить гарантій безпеки.
Згідно з цим документом, США отримали б права на 50% запасів українських корисних копалин.
Журналісти називали умови угоди гіршими, ніж репарації, які мала виплатити Німеччина за підсумками Першої світової війни, і санкції, накладені на Берлін і Токіо після Другої світової.
20 лютого радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц заявив, що Києву потрібно «збавити тон» і підписати угоду про корисні копалини.
Також раніше Трамп стверджував, що Зеленський має лише 4% рейтингу підтримки. Проте за даними Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) станом на першу половину лютого 2025 року Зеленському довіряють 57% українців. Зеленський коментуючи заяву Трампа заявив, що інформація про нібито 4% довіри до українського президента, яку наводив Трамп, походить із росії.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.