​«Політика 966». В Китаї визнали незаконним шестиденний робочий тиждень по 12 годин щодня
Getty Images

Китай визнав понаднормову роботу по 72 години на тиждень незаконною. Згідно з трудовим законодавством країни, людина може працювати не більш ніж 44 години на тиждень.

Про це повідомляє Reuters.

Незаконною визнали понаднормову роботу Вищий народний суд та Міністерство людських ресурсів та соціального забезпечення.

Рішення стосується так званої «політики 966» — це розшифровується як робота з 9:00 до 21:00 шість днів на тиждень.

Суперечки щодо такого графіку роботи виникли ще у 2019 році. Технологічні компанії з Кремнієвої долини зазначали, що понаднормова робота — це конкурентна перевага Китаю. Натомість китайські працівники просили скасувати графік «966».

Днями органи влади зазначили, що працівники, згідно з трудовим законом, мають право на винагороду, відпочинок та відпустку. Тож роботодавці зобов'язані дотримуватися національного графіку роботи.

У Китаї дозволяється працювати не більш ніж 44 години на тиждень — тобто робочий день триває трохи більш як вісім годин п'ять днів на тиждень, і два дні мають бути вихідними.

Попри те, що графік роботи «966» поширений серед технологічних компаній, суд і відомство у своїх вказівках описали десять випадків, коли людей змушували працювати понаднормово у різних галузях, пише Bloomberg.

Понаднормова робота у Китаї

В одному випадку технологічна компанія попросила працівника підписати угоду про відмову від оплати понаднормової роботи. Згодом суд визнав таку угоду незаконною.

Ще один випадок стосувався роботи у медіа: співробітник ЗМІ знепритомнів у вбиральні офісу о 05:30, а потім помер від серцевої недостатності. Суд визнав смерть пов'язаною з роботою, тож зобов'язав роботодавця виплатити родині померлого 400 тис. юанів ($61,7 тис.).

Поки незрозуміло, чи поліпшиться графік роботи після вказівок суду й міністерства.

Водночас місяць тому компанія-власниця TikTok ByteDance заявила, що відмовиться від понаднормової роботи з 1 серпня.

У Китаї хочуть контролювати слова та зовнішній вигляд блогерів, які рекламують товари в інтернеті