В Україні правоохоронцям можуть надати право відкривати не лише кореспонденцію громадян, але й поштові відправлення. При цьому арешт на посилки накладатимуть без відома особи-адресата.
Про це йдеться у законопроєкті №12294. Його ініціаторами виступила група депутатів, зокрема «слуги» Максим Павлюк, Сергій Іонушас та В'ячеслав Медяник.
Вони пропонують включити до статті 258 Кримінально-процесуального кодексу, що регулює втручання у приватне спілкування, норму про арешт, огляд і виїмку поштових відправлень на об’єктах поштового зв’язку (раніше просто кореспонденції). Це дасть правоохоронцям можливість оглядати:
- листи;
- поштові картки;
- дрібні пакети;
- мішки «М»;
- адресну поштову розсилку;
- відправлення для сліпих;
- посилки;
- відправлення EMS та інші матеріальні носії передання інформації між особами.
У пояснювальній записці йдеться, що для цього їм потрібно буде отримати дозвіл від слідчого судді. Такий дозвіл даватимуть лише тоді, коли є серйозні підстави вважати, що в посилці можуть бути важливі для слідства речі.
Після перевірки поліція зможе забрати знайдені документи або просто зробити їхні копії. На деякі посилки правоохоронці зможуть ставити спеціальні позначки або міняти підозрілі предмети на безпечні.
Працівники пошти повинні будуть допомагати поліції в таких перевірках. Інформація залишатиметься конфіденційною. Якщо в посилці не знайдуть нічого важливого для розслідування — її віддадуть отримувачу. Крім того, про кожну перевірку посилки поліція повинна буде складати окремий документ.
«Враховуючи, що врегулювання загальних процедур організації та проведення відповідних негласних слідчих (розшукових) дій нерозривно пов’язане зі спеціальним законодавством у сфері надання послуг поштового зв’язку, виникає об’єктивна потреба у внесенні змін до окремих статей Глави 21 КПК України, зокрема до статей, які регулюють порядок організації та проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо поштової кореспонденції», — зазначають автори у документі.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.