Поліція Берліну застосувала водомети, щоб розігнати демонстрацію проти карантинних обмежень
Getty Images

Як повідомляє агентство dpa, перед застосуванням водометів правоохоронці звернулися через Twitter до організаторів протестної акції з вимогою вплинути на демонстрантів, щоб ті дотримувалися вимог щодо масок та соціальної дистанції. Утім, чимало учасників багатотисячної акції в центрі Берліну не дотримувалися цих гігієнічних вимог.

 

Протести спричинило засідання німецького Бундестагу, на якому депутати обговорюють поправки до закону про захист від інфекційних захворювань. Законопроєкт забезпечить правові підстави для запровадження обмежувальних заходів під час пандемії COVID-19. Порядок у столиці Німеччини забезпечують близько 2000 поліцейських.

Організатори демонстрації спочатку планували провести її біля Бундестагу, проте через заборону з боку влади місце зборів було перенесено до Бранденбурзьких воріт. Активісти оголосили про проведення ще двох демонстрацій неподалік від будівлі парламенту. Крім того, низка активістів в інтернеті закликали також виходити на протести, не попереджаючи про це попередньо поліцію.

Тим часом наміри уряду ФРН посилити правила нинішнього «м'якого локдауну» не знайшли підтримки більшості керівників урядів федеральних земель, повідомляє DW. Про це 16 листопада заявила канцлер Анґела Меркель.

Європа проти COVID-19. В Швеції, Австрії та Німеччині — локдаун. Пік другої хвилі пройшла лише Франція