404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Політв'язень Шумков повернувся до України
Telegram Людмили Денісової

Український політв'язень і військовослужбовець ЗСУ Олександр Шумков повернувся до України. Більше трьох років він знаходився у Тверській колонії.

Про це український омбудсмен Людмила Денісова розповіла у Telegram.

«Сьогодні ж Олександр вирушить до Херсона до військової частини, де до затримання проходив службу», — написала чиновниця.

За її словами, Шумкова звільнили з колонії 23 грудня. Потім він перебував у «центрі тимчасового утримання іноземних громадян» в Тверській області. Увечері 24 грудня українець перетнув українсько-російський кордон через пункт пропуску Бачівськ. Його зустріли рідні, представники Офісу омбудсмена і територіальних органів військового управління ЗСУ.

Передісторія

Олександр Шумков не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 26 серпня його мати Лариса Шумкова отримала з брянського главку СКР листа. У ньому йшлося, що її сина затримали у Росії. Українець казав, що його викрали і непритомним перевезли через кордон.

4 грудня 2018 року суд у Росії засудив Олександра Шумкова до чотирьох років позбавлення волі за участь у організації «Правий сектор». Російська влада вважає їхню діяльність екстремістською.

Українська влада не дозволить Росії задіяти Інтерпол для переслідування Марківа