404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Полковника СБУ затримали, підозрюють у підготовці вбивства свого колеги

Полковника спецпідрозділу СБУ «Альфа» Андрія Расюка затриманий за підозрою в підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. За версією слідчих — на замовлення ексзаступника голови СБУ Дмитра Нескоромного.

Про це спершу повідомили журналіст Юрій Бутусов на Facebook і УП, потім пресслужба СБУ підтвердила УП інформацію про затримання.

За даними джерел Бутусова в СБУ, у п'ятницю Расюк був затриманий за підозрою в організації замовного вбивства. Нібито він збирався передати гроші за вбивство «правої руки» і друга голови СБУ Івана Баканова – начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Ймовірна ціль нападу — колишній прокурор і чиновник, якому президент Володимир Зеленський через рік служби в СБУ присвоїв звання бригадного генерала.

За версією СБУ, замовником вбивства Наумова нібито виступав Дмитро Нескоромний, полковник СБУ. Він із 1 липня по 8 листопада 2019 року був заступником голови СБУ, а з 8 листопада по 13 березня 2020-го був першим заступником голови СБУ — начальником Головного управління по боротьбі з корупцією СБУ. Зараз він перебуває у складі служби без посади.

Джерела журналіста в Держприкордонслужбі повідомили, що Нескоромного розшукують, йому заборонено виїзд з України.

За словами Бутусова, передумови для таких конфліктів виникли вже давно. Журналіст пише: «Кожен підприємець, який займається експортом-імпортом товарів народного споживання, знає, що економічні підрозділи СБУ у великому масштабі здійснюють рекет і вимагання, по суті «фришують» тіньовий бізнес. На початку 2020-го року головним «рішалою» був Нескоромний. Але за останній рік усі сфери тіньового бізнесу СБУ підім'яв під себе права рука і найближчий друг голови СБУ Івана Баканова Андрій Наумов».

Служба безпеки України підтвердила інформацію про затримання її діючого працівника, завдяки чому запобігли вбивству співробітника спецслужби.

Її преслуждба заявила: «Служба безпеки України приділяє окрему увагу системній протидії порушенням закону та проявам корупції. В межах цієї роботи учора проведено слідчо-оперативні заходи щодо припинення злочину, а саме – попереджено вбивство співробітника спецслужби. Наразі затримано одного діючого працівника СБУ».

У пресслужбі СБУ пообіцяли надати детальну інформацію з цього приводу згодом, «після завершення всіх слідчих та оперативних заходів та як тільки це дозволять норми законодавства, зокрема процесуального».

СБУ проводить обшук у музеї Революції Гідності та у директора установи