Польща не підтримає жодної мирної угоди про здачу території України росії

Польща планує бути гарантом безпеки України на прохання Києва, поряд з іншими країнами. Водночас, Варшава не підтримає жодної мирної угоди, яка означатиме втрату Україною своєї території.

Про це в інтерв’ю Gazeta.pl заявив голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох.

«Зараз ми обговорюємо проєкт угоди між Україною та державами-гарантами», — сказав Кумох.

За його словами, якщо буде досягнуто мирної угоди, то Варшаву цікавить лише така, яка «гарантуватиме територіальну цілісність України та її незалежність і на неї погодяться українці».

«Ми не ухилятимемося від відповідальності, і я можу запевнити: не підтримаємо жодної мирної угоди, яка передала б Україну росії», — підкреслив голова Бюро міжнародної політики президента Польщі.

Кумох зауважив, що росія хотіла би, щоб гарантії безпеки України були повторенням Будапештського меморандуму 1994 року, і Київ додатково визнав втрату Криму і Донбасу. Він назвав ці вимоги «смішними» і «нахабними», враховуючи, що Москва на початку агресії вимагала також демілітаризації України.

Міністр підкреслив, що Польща, а також США та Велика Британія хочуть, щоб росія була витіснена з окупованої частини України.

За його словами, ані Україна, ані Польща та низка інших країн не хочуть припинення вогню без відведення російських військ, оскільки це означатиме в перспективі чергову війну. 

На запитання, чи путіна буде коли-небудь засуджено, Кумох зазначив, що він свого часу не вірив, що буде змога засудити експрезидента Сербії Слободана Мілошевича, але це вдалося.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Україна запропонувала Китаю стати одним з гарантів безпеки країни — Кулеба