У Польщі почало застосовуватися рішення уряду про тимчасовий контроль на кордонах з Німеччиною та Литвою для протидії нелегальній міграції. Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск пояснював, що це потрібно для зменшення неконтрольованого потоку мігрантів.
Про це повідомляє PAP.
Перевірки будуть вибірковими й здійснюватимуться в 52 місцях на польсько-німецькому кордоні та у 13 — на кордоні з Литвою.
Офіцери прикордонної служби спочатку перевірятимуть фургони та автомобілі з великою кількістю людей, особливо автомобілі з тонованими вікнами. Перетин кордону в забороненому місці призведе щонайменше до штрафів.
Прем’єр-міністр Дональд Туск пояснював, що тимчасове відновлення контролю на кордонах необхідне для зменшення неконтрольованих потоків мігрантів.
Станом на 29 червня польська прикордонна служба затримала на кордоні з Литвою 412 іноземців — це практично стільки ж, скільки за весь 2024 рік.
На польсько-німецькому кордоні з 1 січня до 29 червня зареєстрували понад 4,6 тисячі незаконних спроб потрапити до Німеччини. Приблизно 40% із них здійснили громадяни Україн, а решту — вихідці з Афганістану, Сомалі, Сирії, Грузії та Колумбії.
В МВС Польщі пояснювали, що потреба відновити прикордонний контроль на польсько-німецькій ділянці також продиктована перевіркою німецькою стороною правових умов для прийняття мігрантів. У травні Німеччина посилила законодавство про притулок. Зокрема, країна почала відмовляти шукачам притулку, які прибули на територію Німеччини з іншої держави-члена ЄС.
Передбачалось, що перевірки на кордоні з Німеччиною та Литвою триватимуть до 5 серпня.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.