Поляки вимагають компенсацій від Німеччини за тести на COVID-19 на кордоні
Getty Images

Працівники, які живуть у Польщі та працюють у Німеччині, вимагають від Берліна компенсацій, щоб покрити витрати на тести на COVID-19, необхідні для в’їзду в країну.

Про це повідомляє DPA.

«Німецька сторона повинна знайти рішення, за якого ті, кого це стосується,  не повинні будуть нічого платити за тести», — заявив Бартош Марош з ініціативи «Громадяни вільних кордонів».

Оскільки Польща вважається країною з високим рівнем ризику, люди, які в'їжджають в сусідні німецькі землі Бранденбург, Саксонія і Мекленбург-Передня Померанія, повинні надати негативний тест на коронавірус, зроблений протягом останніх 48 годин.

За словами Мароша, вимога проводити такі часті тести лягає несправедливим фінансовим тягарем на людей,  які регулярно перетинають кордон з метою роботи.

В середині березня Мекленбург — Передня Померанія відкрила центри тестування на двох прикордонних переходах. Тест коштує €10 для прикордонних працівників і €20 для всіх інших.

Бранденбург планує незабаром ввести аналогічну процедуру.

Німецький інститут Роберта Коха (RKI) по боротьбі з хворобами класифікує Польщу як зону високого ризику через число випадків коронавірусу, що зростає.

У самій Німеччині темпи поширення COVID-19 досягли позначки, після якої уряд домовився не послаблювати обмеження.

Польща впроваджує національний карантин. Влада каже, місцеві обмеження не допомогли