Понад 145 тис. військових пенсіонерів призовного віку не служать у ЗСУ

В Україні налічується близько 145,2 тис. чоловіків призовного віку, які не мають інвалідності, не працюють і водночас не залучені до служби у війську.

Про це йдеться у матеріалі «Економічної правди» з посиланням на Міністерство соціальної політики.

Загалом, за даними Мінсоцполітики, в Україні проживає понад 635,8 тис. осіб, які отримують пенсію за вислугу років як колишні військові або силовики. Середній вік виходу на пенсію для цієї категорії — 51 рік. Серед них — понад 145 тис. чоловіків віком до 60 років, які формально підпадають під мобілізацію, але не служать.

Чинне пенсійне законодавство для військових і силовиків було розроблено ще до початку повномасштабної війни. Воно передбачає спеціальні умови нарахування пенсій — зокрема, до 70 % від поточного грошового забезпечення для тих, хто нині займає аналогічну посаду, — а також можливість дострокового виходу на пенсію, починаючи з 45 років за наявності 25 років вислуги.

Закон не передбачає диференціації пільг залежно від того, чи брала особа участь у бойових діях. Натомість усі кадрові військові та силовики користуються перевагами за професійною ознакою, навіть якщо вони жодного разу не були на передовій.

Водночас мобілізовані громадяни, які сьогодні захищають державу нарівні з професійними військовими, не мають доступу до таких самих пенсійних привілеїв. Єдина передбачена законом пільга для них — можливість вийти на пенсію на п’ять років раніше.

Уряд нині працює над ініціативою перегляду чинного законодавства. На думку чиновників, саме статус учасника бойових дій (УБД) має бути ключовим критерієм для отримання пенсійних пільг у майбутньому.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Військові пенсіонери: скільки з них зараз служить і яку пенсію отримують