Понад 300 млн грн нардепи витратили на зарплати своїм помічникам — Bihus
УНІАН

Протягом 2021 року депутати Верховної Ради витратили понад 300 млн грн бюджетних коштів на зарплати своїм помічникам.

Серед них нерідко зустрічаються родичі та бізнес-партнери самих нардепів, повідомляє Bihus.Info.

За даними розслідувачів, за два роки роботи більше 1,1 млн грн отримав Олександр Сітак, помічник народного депутата від «Слуги народу» Миколи ТищенкаСітак спільно з дружиною нардепа володіє компанією, що керує столичним рестораном «Рішельє», а його брат Віталій також спільно з родиною Тищенків опікується рестораном «Велюр».

Помічником нардепа від «Слуги народу» Юрія Кісєля працює Микита Шефір, син першого помічника президента Сергія Шефіра.

«Нардеп Кісєль відомий тим, що його дружина минулоріч стала власницею землі та будинку в Іванковичах, які раніше належали президенту Володимиру Зеленському. До продажу маєтку в інтерв’ю виданню «Українська правда» сам Зеленський заявляв про те, що випадковій людині продати його не може, бо по сусідству живуть його найближчі друзі, серед яких і Сергій Шефір. Це може свідчити про надзвичайну близькість нардепа до родин президента та його першого помічника», — зазначають у виданні.

Протягом двох років роботи в парламенті Микита Шефір заробив майже 600 тис. грн.

Першим віцеспікером Верховної Ради став автор мема про «сосну корабельну»

Журналістам вдалося з’ясувати, що Леся Васильченко, помічниця Андрія Холодова від «Слуги народу», за сумісництвом бізнес-партнер дружини нардепа. Жінки — співзасновниці компанії, яка займається орендою нерухомості. За неповних два роки роботи Васильченко отримала більше 700 тис. грн з бюджету.

Аліна Кузнєцова — помічниця одного з нардепів і дружина Олександра Кузнєцова, депутата від «Слуги народу». Повідомляють, що за півтора року заробила понад 600 тис. грн бюджетних коштів.

Як зазначає видання, протягом 2021 року кожен народний депутат отримує майже 740 тис. грн з бюджету на виплату заробітної плати своїм помічникам.

«Сюжет не дуже» — Зеленський вперше прокоментував розслідування про офшори