Понад 50 безпілотників і «робот-собака»: українські військові моряки на навчаннях НАТО

Військово-Морські Сили ЗСУ вперше взяли участь у найбільших навчаннях НАТО з використання морських безпілотників REPMUS 24. Українські моряки продемонстрували свої передові розробки, які високо оцінили військові країн-партнерів. Участь у таких навчаннях підкреслює готовність України до співпраці з союзниками та розвиток інноваційних рішень у сфері оборони.

Про це повідомили у Міністерстві оборони України

Навчання відбулися біля півострова Троя в Португалії, де учасники відпрацьовували застосування дронів для боротьби з підводними човнами, нейтралізації морських мін і захисту підводної інфраструктури.

Українські моряки за допомогою бойової системи «DELTA» скоординували роботу понад 50 безпілотних апаратів різних типів — підводних, морських, наземних та повітряних. Також їм вдалося інтегруватися з німецьким «роботом-собакою» Robotics-L.

«Цей чотирилапий робот, завдяки своїй мобільності, здатен супроводжувати солдатів у складній місцевості, виконувати різноманітні завдання та сприяти їхньому захисту від мінних перешкод», — йдеться в повідомленні.

Під час навчань система «DELTA» інтегрувалася з іншими бойовими системами, що дозволило чітко розмежувати «свої» та «ворожі» сили й обмінюватися оперативними даними.

«Спільні маневри з НАТО, як REPMUS 24, не тільки сприяють обміну досвідом, але й підвищують рівень взаємодії між Україною та нашими партнерами. Участь ВМС України в цих масштабних навчаннях та їх внесок є важливим кроком для подальшого розвитку й технологічного вдосконалення Сил Оборони», — зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Зазначимо, що навчання REPMUS 24 організували Група об’єднаних сил і засобів НАТО для морських безпілотних систем (JCGMUS), Центр морських досліджень і експериментів НАТО (CMRE), інженерний факультет Університету Порту (Португалія) та Європейське оборонне агентство.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

НАТО розпочинає щорічні ядерні навчання Steadfast Noon