Понтонний міст через річку Припʼять на території Білорусі зник — CNN (оновлено)
Мілітарний портал

Згідно з даними нових супутникових знімків понтонний міст через річку Припʼять, який раніше збудували на території Білорусі неподалік українського кордону, зник.

Про це повідомляє CNN.

Західні розвідки та військові дуже уважно стежили за будівництвом цього мосту.

Вважалося, що він є одним з елементів інфраструктури, який РФ створює на підтримку свого вторгнення в Україну.

Міст зʼявився 15 лютого, його збудували дуже швидко. Але вже 17 лютого він зник.

Які версії будівництва та зникнення мосту

Наразі невідомо, навіщо його будували та чому демонтували.

CNN припускає, що можливо, його збудували у межах військових навчань у Білорусі. Хоча район у якому збудований не значиться як територія, де проводяться російсько-білоруські навчання.

Також можливо, пише видання, міст був потрібен для перекидання військ через річку та можливого подальшого вторгнення в Україну з півночі.

Оновлення від 13:57.  Олексій Резніков, міністр оборони України повідомив, отримав відповідь від Білорусі, що цей міст був потрібен для навчань.

«У нас налагоджений прямий звʼязок між аташе з військових питань. Ми порушили питання щодо цього понтонного мосту, щодо цієї понтонної переправи і отримали відповідь, що це в рамках програми навчань, і вона скоро буде розібрана. Принаймні таке запевнення ми отримали від білоруської сторони», — повідомив Резніков.

І запевнив, що українські правоохоронні органи у зоні відчуження ЧАЕС спостерігають за ситуацією, знали про будівництво мосту та готові до різних сценаріїв подій.

Раніше у Генштабі повідомляли, що бойовики на Донбасі можуть оголосити евакуацію мирних жителів та готують провокації.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити. 

Держсекретар США назвав провокації, які РФ може використати для вторгнення в Україну