Попри карантин. Рада збирається 30 березня на два позачергових засідання
Євгенія Кравчук

Верховна Рада планує провести 30 березня два позачергових засідання, одне з яких ініціює президент України Володимир Зеленський.

«Позачергових засідань буде два, і відбудуться вони 30 березня, у вівторок. Одне із засідань ініціюватиме президент», — повідомила Євгенія Кравчук, заступниця голови фракції «Слуга народу», в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За її словами, більшість законопроєктів, внесених на порядок денний, запропонує до розгляду глава держави.

«Переважно це законопроєкти економічного блоку. По-перше, це законопроєкт президента про виплату 8 тис. грн для підприємців, які наразі на карантині та не працюють у «червоних зонах». Також йдеться про пакет законопроєктів, що стосуються амністії капіталів, які президент подав до Верховної Ради декілька тижнів тому», — зазначила Кравчук.

Водночас Верховна Рада має намір розблокувати «велику приватизацію», ухвалити законопроєкт про «пакунок малюка» і розглянути проєкт закону про адміністративну відповідальність за порушення самоізоляції та маскового режиму.

Крім того, за словами Євгенії Кравчук, Верховна Рада має намір обов’язково розглянути проєкт постанови «Про засудження подій, що відбулись 20 березня 2021 року біля Офісу президента України», а також звіт представників правоохоронних та силових органів щодо тих подій. «Цю частину ініціюватимуть народні депутати, і завтра (25 березня — Прим.ред.) починатимемо збирати підписи», — уточнила Кравчук.

У п’ятницю, 19 березня, Верховна Рада скасувала чергові пленарні засідання, що мали відбутися з 29 березня по 2 квітня. За відповідну постанову проголосували 298 народних депутатів.

Нардепи зі «Слуги народу» ініціюють позачергове засідання ВРУ через акцію під Офісом Президента