П’ятий президент України та очільник партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко контролював щонайменше шість офшорних компаній, які користувалися послугами австрійського «Райффайзен Банк Інтернешнл».
Ще 11 офшорних компаній мали зв'язки з бізнес-імперією Порошенка, виявили дослідники корупції. Про це повідомляє
Дослідники кажуть, що Intraco, Vernon та ще 15 компаній, які щороку обробляли операції на десятки мільйонів доларів, пов’язані з Порошенком та його бізнес-імперією, мали рахунки в Raiffeisen. Більшість із них були зареєстровані на Британських Віргінських островах та на Кіпрі.
Офіційно бенефіціарним власником «Vernon Holdings» та більшості зі згаданих шести компаній у документах «Райффайзена» значився Сергій Зайцев. У 2016 році він заперечував, що керував «Intraco» на користь Порошенка.
У OCCRP підкреслили, що на початку 2010-х років Порошенко побудував маєток за межами Києва і вирішив обставити його дорогими меблями. Використовуючи офшорну компанію Vernon Holdings політик Порошенко та його дружина Марина між 2009 та 2012 роками придбали фурнітуру на суму понад $100 тис. в італійських виробників меблів.
У травні 2012 року Порошенко придбав сюрреалістичну скульптуру довгоного слона Сальвадора Далі за $338,5 тис. на аукціоні на Sotheby's у Нью-Йорку за допомогою офшорної компанії Linquist Ltd.
У квітні 2013 року Порошенко використав Vernon для купівлі предметів мистецтва на 4,8 мky фунтів стерлінгів. Серед них є й полотно Іллі Репіна «Козаки на Чорному морі».
Юридичні радники п’ятого президента України на запит OCCRP заперечили його стосунок до офшорних компаній. Заперечують такі звинувачення й в «Європейській Солідарності».
В «ЄС» запевнили у коментарі
«На жаль, негативний досвід і попередні помилки розслідувачів не були враховані при підготовці чергового матеріалу. Адвокати Порошенка вивчають публікацію на предмет юридичного захисту свого клієнта і вибору належної юрисдикції для позову щодо нового фейку», — зазначила пресслужба партії.