404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Порятунок митців. Зеленський підписав закон про зниження податків для музеїв, кінотеатрів і готелів
Getty Images

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає зниження ставок ПДВ для музеїв, кінотеатрів та готелів. Про це повідомляє Офіс президента.

Назва закону  № 962-ІХ — «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій». Верховна Рада ухвалила його 4 листопада 2020 року.

Закон впроваджує податкові стимули для підтримки креативних індустрій, культури, туризму, спорту та інших гуманітарних сфер.

«Звільняється від податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб отримана платниками цільова допомога, яка надається за рахунок бюджетних коштів або коштів міжнародної технічної допомоги для реалізації проектів або програм у сфері креативних індустрій», — повідомляє пресслужба президента.

Також влада знизить ставку ПДВ для операцій з постачання послуг, пов'язаних зі сферами культури й туризму. Це послуги з показу вистав, культурно-мистецьких заходів, проведення екскурсій у музеях, зоопарках і заповідниках та їхнє відвідування.

До 2025 року звільнюється від ПДВ демонстрування, розповсюдження та показ національних та іноземних фільмів, дубльованих або озвучених українською, на території України. В законі є умова — такі національні фільми мають бути адаптовані в україномовні версії для осіб з порушенням зору та слуху.

«Також до 2023 року застосовуватиметься знижена ставка податку на додану вартість у розмірі 7% до операцій з постачання послуг з тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями та подібними закладами», — додає пресслужба.

В ОП зазначили, що заходи підтримки зроблять доступнішими продукцію та послуги компаній, що працюють у креативній індустрії, культурі й туризмі. Так влада обіцяє «мінімізувати» негативний вплив від карантинних заходів проти COVID-19. «Також це сприятиме збереженню робочих місць у згаданих сегментах діяльності», — зазначили у відомстві.

Цей закон ініціював Зеленським та визначив як невідкладний.

Chas News повідомляв, що Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики закликаа Кабмін не застосовувати карантин вихідного дня до діяльності закладів культури. 

Раніше Зеленський підписав закони про підтримку населення та бізнесу під час локдауну.

Час локдауну. Як це вплине на рейтинг Зеленського та «слуг»