Посол розповіла, коли НАТО зможе обговорити заявку України на вступ

Заявка України на пришвидшений вступ до НАТО формалізувала діалог про майбутнє членство. Обговорення можуть початись в середині жовтня.

Про це на брифінгу заявила Наталя Галібаренко, посол України в НАТО, пише «Укрінформ».

За її словами, країни-члени Альянсу мають попередньо обговорити заявку України і висловити свою позицію.

«Тепер дискусія щодо нашого членства, по суті, отримала формалізований характер. Раніше це були неофіційні обговорення, які ми вели десь у кулуарах. Офіційно питання не ставилося. Тепер обговорення буде відбуватися в межах Північноатлантичної ради на різних рівнях. Перше обговорення буде на рівні послів. Друге — межах міністрів оборони, що я вже не виключаю», — зауважила посол.

Галібаренко зазначила, що заявку України на вступ до НАТО можуть обговорити 12-13 жовтня на зустрічі у форматі «Рамштайн». Також згодом відбудеться засідання міністрів оборони країн НАТО, де буде присутніми Олексій Резніков. А в листопаді планується засідання міністрів закордонних справ НАТО.

«Це великі заходи... Тобто ми вже формалізуємо таку дискусію», — додала Галібаренко.

Раніше очільники Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Румунії, Словаччини та Польщі підтримали членство України в Альянсі.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні зафіксували найвищу за всю історію підтримку вступу в НАТО