Потрібні конкретні спеціалісти. Резніков розповів, як іде мобілізація і хто потрібен армії

В ЗСУ зараз немає потреби у нарощуванні кількості особового складу. До лав армії призиватимуть лише «конкретних фахівців».

Про це Голосу Америки розповів Олексій Резніков, міністр оборони України.

Він нагадав, що завдання щодо мобілізації визначаються Генштабом.

Тобто у начальника Генштабу та головнокомандувача ЗСУ оцінюють ту чи іншу кількість сил і засобів, яка потрібна в той чи інший момент ведення бойових дій, а також оцінюють втрати.

В результаті, каже глава Міноборони, Генштаб «чітко знає, на якому напрямку якому виду сил чи військ заміщення потрібно зробити, або відвести бригаду на відновлення боєздатності й замість неї ввести резерв».

Міністр наголосив, що на сьогодні мобілізаційні потреби задовольняються через пошук конкретних спеціалістів.

«Тобто не загалом стільки й стільки там потрібно, тому що досить багато вже мобілізували до лав Збройних Сил — і не тільки Збройних Сил. Зараз [потрібні] конкретні фахівці. Це можуть бути оператори БПЛА, можуть бути спеціальні айтівці, зв'язківці, артилеристи, і так далі», — перерахував він.

Резніков додав, що тепер, коли сили оборони отримують «просунуте і складніше» озброєння натовського стандарту, «то й фахівці нам потрібні такі, які зможуть швидко опанувати ці системи».

«Що ми, відверто кажучи, дуже добре і робимо», — підсумував він.

Раніше повідомлялось, що родичів загиблих на війні з росією не будуть мобілізувати до лав армії.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Верховна Рада продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію до 21 листопада