Повістки поштою вручатимуть по-новому: які зміни вніс уряд

Кабінет міністрів уточнив правила вручення повісток до ТЦК. Мова про ті повістки, що розсилаються поштою.Тепер представник пошти зобов'язаний вручити повістку особисто або повідомити про доставку. 

Про це йдеться у постанові Кабміну №1147 від 8 жовтня.

Повістки до ТЦК з новими позначками

Повістка про виклик або оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів до районних (міських) ТЦК, органів СБУ, підрозділів розвідувальних органів може бути направлена рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Але тепер такий лист повинен мати позначки «Повістка ТЦК» і «Вручити особисто».

Зазначимо, раніше керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський казав, що зовні повістки нічим не відрізняються від звичайних конвертів.

Вручають особисто, або повідомляють телефоном

Замовні листи з позначкою «Повістка ТЦК» при доставці на вказану адресу вручаються особисто адресату (отримувачу). Тут усе, як і раніше, оскільки раніше «поштові повістки» теж мали вручатися особисто в руки.

Якщо адресата (отримувача) за вказаною адресою немає, то працівник відділення пошти за номером телефону інформує його про те, що на його ім'я надійшов рекомендований лист.

Та/або вкладає в абонентську поштову скриньку повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК».

Скільки днів на отримання листа з повісткою

Якщо протягом трьох робочих днів після повідомлення адресат не з'явився за рекомендованим листом, то на пошті зроблять відмітку «Адресат відсутній за вказаною адресою», поставлять печатку та підпис працівника пошти і не пізніше ніж наступного робочого дня повернуть відправнику.

При отриманні листа з позначкою «Вручити особисто», внутрішнього рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК» адресат має поставити свій підпис, а також вказати ім'я та прізвище (або прізвище та ініціали).

Якщо адресат відмовляється від отримання та ставити підпис про відмову, працівник пошти робить відмітку «Адресат відмовився» і не пізніше ніж наступного робочого дня повертає листа з повісткою відправнику.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні тимчасово зупинили бронювання працівників: в чому причина