Працював на росіян: Миколаївського прокурора-зрадника засудили довічно
Суспільне Одеса

Приморський суд Одеси засудив колишнього керівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа до довічного ув'язнення за державну зраду.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

СБУ затримала зрадника у квітні 2022 року. У суді прокурори довели, що на початку березня 2022 року, колишній керівник окружної прокуратури з власної ініціативи сприяв державі-агресору у веденні війни проти України. Він надавав представникам рф наявну в його розпорядженні інформацію військового та оперативно-службового характеру щодо поточної ситуації в м. Миколаєві та Миколаївській області.

Місцеві ЗМІ розповідали деталі обвинувального акту. Так, прокурор у суд розповів, що Герман збирав дані про оборону області від своїх підлеглих і передавав їх російському пропагандисту Юрію Подоляцію. Той у свою чергу надавав її військовому злочинцю Ігорю Безлеру, а далі їх отримували наразі невстановлені слідством особи.

При цьому, як зʼясували правоохоронці, часто Герман сам був ініціатором листування із Подолякою. 

Серед інформації, яку тодішній прокурор передавав ворогу, були паролі для проходження блокпостів, списки загиблих цивільних та військових, дані про полонених росіян та місця їхнього утримання, наслідки обстрілів Миколаївської області та їхню ліквідацію, що сторона обвинувачення вважає сприянням коригуванню ворожого вогню по регіону.

У результаті суд визнав його винним у державній зраді в умовах воєнного стану і призначив максимальне покарання.

Батьки військових, які загинули під час ракетного удару по казармах у Миколаєві / Суспільне Одеса

Суспільне пише, що на судові засідання приходили родичі загиблих миколаївських десантників, які загинули на початку вторгення внаслідок обстрілу міста. Після оголошення вироку Германа закидали сирими яйцями.