Служба безпеки України разом із правоохоронцями Польщі ліквідували міжнародний канал контрабанди в Україну прекурсорів для виготовлення та продажу важких психотропів.
Про це повідомили в СБУ.
В Україні та Польщі затримали 10 учасників міжнародного наркоугруповання, які переправляли до Запоріжжя оптові партії псевдоефедрину. Як свідчать наявні дані, щомісячний «прибуток» фігурантів перевищував $100 тис.
За матеріалами справи, для прихованого ввезення прекурсору фігуранти ховали його у місткостях з дитячим харчуванням та кормом для тварин. Потім вони доправляли замасковані «посилки» своїм спільникам в Україні через рейсові автобуси або поштові сервіси.
Середня вага «передачі» становила 5 кг — це 50 тис. пігулок заборонених препаратів, до складу яких входить прекурсор — псевдоефедрин.
Вже після отримання фігуранти збували частину «товару» через мережу дилерів. Також прекурсори залишали у нарколабораторії на Дніпропетровщині, де із них виготовляли амфетамін.
Співробітники СБУ спільно з польськими правоохоронцями встановили всіх його учасників каналу контрабанди і одночасно затримали їх під час спецоперації.
Шістьох фігурантів затримали на території ЄС, ще чотирьох, разом із організатором угруповання, — у Запоріжжі та Кривому Розі.
За даними слідства, організаторами наркотрафіку виявились двоє братів із Запоріжжя. Один з них на початку 2022 року виїхав до ЄС, де сформував закордонне «крило» угруповання, яке відповідало за контрабанду прекурсорів в Україну. При цьому його брат залишився у Запоріжжі, щоб координувати «імпорт» заборонених речовин та їхній продаж у різних регіонах нашої держави.
Під час обшуків за місцями перебування фігурантів було виявлено підготовлені до продажу прекурсори та вироблені з них психотропи, а також обладнання для синтезу наркотичних речовин.
Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим в Україні про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 305 (контрабанда прекурсорів);
- ч. 3 ст. 307 (незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
- ч. 3 ст. 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів);
- ч. 2 ст. 317 (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна. Також вирішується питання щодо оголошення їм про додаткову підозру за створення та участь у злочинній організації.
Затриманих за кордоном фігурантів притягнуто до відповідальності відповідно до законодавства країн ЄС.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.