Правоохоронці встановили особи вісьмох росіян, що вбивали мирних українців (фото)

Прокурори Київської обласної та Києво-Святошинської окружної прокуратур спільно з СБУ ідентифікували причетних до звірств у Мотижині та катувань цивільного населення.

Про це повідомила у Facebook прокурор Ірина Венедіктова.

За її словами, ще в березні росіяни викрали старосту села Мотижин Ольгу Сухенко, її чоловіка та сина. Вони катували їх, щоб дізнатися інформацію про ЗСУ та тероборону.

«Просто на очах у матері вони спочатку прострелили ногу синові, а потім вбили пострілом у голову. Вся сім’я загинула від множинних вогнепальних поранень», — написала Венедіктова.

Також одна жертва отримала кулю просто за те, що була вдягнена в чорне.

«Її ж батька вони взяли у полон і тримали у сараї зі зв’язаними руками та зав’язаними очима практично без їжі й води», — зазначила генпрокуп=рор.

Двох волонтерів, які намагалися провезти в окупований Мотижин гуманітарну допомогу для місцевих, після допитів і катувань вони вивезли до лісосмуги, де розстріляли. Один із них  вижив.

Крім того, підозрювані закатували до смерті і двох членів громадської організації «Патріот», їх тіла знайдені із численними наскрізними вогнепальними пораненнями.

Ще одного з потерпілих окупанти прив’язали до квадроцикла, змусивши так бігти майже 1 км. Чоловікові також довелося пережити допити, погрози вбивством і побиття та кілька днів заточення у каналізаційній ямі.

За її словами, до вбивства причетні п’ять військовослужбовців зс рф та троє найманців ПВК «Вагнер». Серед них:

  • старший лейтенант Олег Крикунов — командир взводу 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії.

  • сежант Чінгіс Гончіков — командир відділення - командир бойової машини  37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії.

  • сержант Олександр Ванчіков — командир відділення 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії.

  • сержант Магомедмірза Сулейманов — командир бойової машини 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії.

  • старший лейтенант Віталій Дмітрієв командир взводу 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії

  • Сергій Сазанов  — член ПВК «Вагнер»

  • Сергій Сазонов — водій відділення КШМ ПВК «Вагнер»

  • Олександр Ступніцький — розвідник-зв'язківець 1 розвідувально-штурмового взводу 1 розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнер».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.