Прем'єр-міністр Пакистану просить Facebook заборонити ісламофобський вміст

Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан закликав Facebook заборонити ісламофобський контент на своїй платформі, попереджаючи про стрибок радикалізації серед мусульман.

У відкритому листі, опублікованому в неділю в Twitter, Хан заявив, що «наростаюча ісламофобія» заохочує екстремізм та насильство у всьому світі, особливо за допомогою платформ соціальних мереж, таких як Facebook.

«Я попросив би вас заборонити ісламофобію та ненависть проти ісламу щодо Facebook, так само, яку ви запровадили заборону постів, які висловлюють сумніви щодо Голокосту», — сказав Хан.

Цього місяця Facebook заявив, що оновлює свою політику щодо мови ненависті, щоб заборонити вміст, який заперечує або спотворює інформацію про Голокост.

«Не можна повідомляти про те, що, хоча висловлення ненависті щодо одних є неприйнятним, воно є прийнятним щодо інших», — сказав Хан. Він додав, що  позиція соцмережі «відображає упередженість, що сприятиме подальшій радикалізації».

У відповідь прессекретар Facebook заявила Reuters, що компанія виступає проти всіх форм ненависті і не допускає випадів на основі раси, етнічної приналежності, національного походження чи релігії.

«Ми видалимо мову ненависті, як тільки нам стане про неї відомо», — заявила прессекретар, додавши, що Facebook має «зробити ще багато роботи».

Останній звіт про прозорість Facebook за шість місяців до грудня 2019 року показав, що Пакистан був джерелом другого за кількістю запитів щодо обмеження вмісту після Росії.

Джерело, обізнане з цією проблемою у Facebook, повідомило Reuters, що найбільше запитів на видалення вмісту, що стосується ісламу, надійшло з Пакистану, що перевищує інші країни, в яких більшість мусульман.

Facebook зазвичай усуває сумнівні пости, щоб не порушувати закони Пакистану. Джерело уточнило, що влада часто надсилає десятки посилань одночасно і вимагає їх усунення.

Макрон і «напад на іслам»

У своєму листі Хан також згадав ситуацію у Франції, де, за його словами, іслам асоціюється з тероризмом.

Раніше в неділю Хан заявив, що президент Франції Еммануель Макрон «напав на іслам», заохочуючи показ карикатур із зображенням пророка Мохаммеда.

Коментарі Хана пролунали після того, як Макрон віддав данину пам'яті французькому вчителю історії, якого обезголовив ісламістський радикал. Вбивця хотів помститися за використання карикатурних зображень пророка Мухаммеда на уроці зі свободи слова.

Коментарі Хана випливають із подібного виступу президента Туреччини Таїпа Ердогана проти Макрона, після чого Франція відкликала свого посла в Туреччині.

Пакистан та Туреччина мають тісні зв'язки, а Хан та Ердоган налагодили тісні стосунки — особливо на тему ісламофобії.

Лист Хана до Facebook та коментарі щодо дій Макрона були оприлюднені на фонів тиску новоствореної коаліції опозиційних партій, які прагнуть скинути політика.

Карикатури на пророка Мухаммеда, вперше опубліковані в 2005 році датською газетою Jyllands-Posten, довгий час були делікатною темою серед мусульман, викликаючи протести в Пакистані та деінде.

Десятки тисяч людей протестували в Пакистані минулого місяця, коли картинки були перевидані французьким сатиричним тижневиком «Шарлі Ебдо».

Уряд Хана піддав посиленому розгляду низку додатків для соціальних мереж і заборонив деякі з них, оскільки влада вважала контент непристойним або аморальним.

 

Пакистан заблокував застосунок TikTok за «аморальний» контент