Прем’єр-міністр Шмигаль зустрівся з Папою Римським Франциском
КМУ

У четвер, 25 березня, глава Римо-католицької церкви Папа Римський Франциск прийняв прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на приватній аудієнції в Апостольському палаці Ватикану.

Як повідомила пресслужба Ватикану, в ході зустрічі були підтверджені добрі двосторонні відносини між Святим Престолом і Україною. Понтифік і глава уряду України приділили велику увагу кризі в галузі охорони здоров’я та драматичній ситуації на сході України.

«У ході зустрічі було висловлено сподівання, що нещодавні порушення режиму припинення вогню поступляться місцем жестам на користь мирного врегулювання конфлікту», — йдеться в повідомленні.

«Ваша місія як захисника справедливості є вкрай важливою у доленосний для України період. Вірю, що Ваш моральний та духовний авторитет зможе відіграти вагому роль та допоможе повернути мир в Україну», — зазначив Денис Шмигаль.

Глава уряду також подякував Його Святості за гуманітарну ініціативу «Папа для України» на суму 16 мільйонів євро, в межах якої понад 900 тисяч українців отримали гуманітарну допомогу.

За словами релігієзнавця Віктора Єленського, зустріч Дениса Шмигаля і Папи Франциска відбувається за умов, коли ватикано-українські відносини далекі від реалізації свого потенціалу. «Їхня динаміка, скажу ще більш м’яко, не вповні відповідає інтересам обох сторін», — написав Єленський у Facebook.

Проблемним питанням, за словами релігієзнавця, є оцінка Святим Престолом російсько-української війни. «І як сталося, що всупереч Соціальному вченню Католицької церкви, Україну в Апостольській Столиці не поспішають визнати країною, що зазнала агресії і веде справедливу війну?», — зазначає Віктор Єленський.

 

Сьогодні Прем’єр-міністр України Д.Шмигаль зустрічається з Папою Франциском і держсекретарем Святого Престолу П’єтро...

Posted by Viktor Yelenskyi on Wednesday, March 24, 2021
Папа Римський засудив екстремізм під час свого першого візиту до Іраку