404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Прем'єр Угорщини став першим європейським «ворогом вільної преси»
Getty Images

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» вперше включила до списку «ворогів преси» голову уряду європейської країни. До переліку потрапив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

«З моменту приходу до влади Віктора Орбана та його партії «Фідес» у 2010 році вони покроково перебрали медійний ландшафт Угорщини під свій контроль», — заявили в організації.

Автор звіту також наголосили, що суспільні мовники країни стали частиною державного холдингу MTVA, до якого також входить єдине угорське інформаційне агентство MTI

Окрім того, з 2017 року повністю у власності підприємців, дружніх до Орбана, опинилася регіональна преса, а восени 2018 року майже 500 провладних медіакомпаній були об'єднані в холдинг «для централізованої координації висвітлення ними інформації».

Загалом у списку ворогів преси 37 очільників держав і урядів, де обмежують свободу слова. Серед них президент Білорусі — Олександр Лукашенко, Росії — Володимир Путін, Бразилії — Джаїра Болсонаро, а також Рамзан Кадиров, голова Чечні.

Лідери країн ЄС пообіцяли захищати права ЛГБТ на тлі ухвалення скандального закону в Угорщині