Прем'єр Угорщини став першим європейським «ворогом вільної преси»
Getty Images

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» вперше включила до списку «ворогів преси» голову уряду європейської країни. До переліку потрапив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

«З моменту приходу до влади Віктора Орбана та його партії «Фідес» у 2010 році вони покроково перебрали медійний ландшафт Угорщини під свій контроль», — заявили в організації.

Автор звіту також наголосили, що суспільні мовники країни стали частиною державного холдингу MTVA, до якого також входить єдине угорське інформаційне агентство MTI

Окрім того, з 2017 року повністю у власності підприємців, дружніх до Орбана, опинилася регіональна преса, а восени 2018 року майже 500 провладних медіакомпаній були об'єднані в холдинг «для централізованої координації висвітлення ними інформації».

Загалом у списку ворогів преси 37 очільників держав і урядів, де обмежують свободу слова. Серед них президент Білорусі — Олександр Лукашенко, Росії — Володимир Путін, Бразилії — Джаїра Болсонаро, а також Рамзан Кадиров, голова Чечні.

Лідери країн ЄС пообіцяли захищати права ЛГБТ на тлі ухвалення скандального закону в Угорщині