Президент Німеччини підтримав створення трибуналу над путіним і лавровим

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр згоден, що президент рф володимир путін та глава МЗС Сергій лавров мають постати під трибуналом за воєнні злочини в Україні.

Про це він заявив в інтерв’ю Spiegel.

«Кожен, хто винен у цих злочинах, повинен буде відповісти за них. Сюди входять і солдати. Сюди входять військові командири. І, звісно, ті, хто несе політичну відповідальність», — сказав Штайнмаєр у відповідь на питання щодо необхідності трибуналу над путіним і лавровим.

Він також зазначив, що Путін 2001 року, з яким йому доводилося спілкуватися, не має нічого спільного з Путіним 2022 року, який став «жорстоким розпалювачем війни в бункері».

«Я був свідком змін у російській політиці, але, чесно кажучи, я все ще сподівався, що Путін залишиться раціональним. Я не припускав, що російський президент ризикне повним політичним, економічним, моральним розоренням своєї країни в імперському шаленстві. Напад (на Україну, — ред.) мене шокує», — відзначив Штайнмаєр.

Він також знову повторив, що допустив помилок у стосунках з росією, зокрема підтримуючи будівництво «Північного потоку — 2», та на наголосив, що настав час їх виправити.

Штайнмаєр займав посаду міністра закордонних справ з 2005 по 2009 роки і з 2013 по 2017 роки. У 2017 році став президентом Німеччини. Його неодноразово критикували за політику умиротворення щодо росії.

Нещодавно посол України в Берліні Андрій Мельник заявив, що для Штайнмаєра відносини з Росією завжди були для нього чимось «святим», незалежно від того, що відбувається.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Жозеп Боррель заявив, що представництво Євросоюзу знову запрацює в Києві