Суркіси vs ПриватБанк. Малюська пояснив, що не так з рішенням Печерського райсуду

Міністр юстиції Денис Малюська в Facebook опублікував ухвалу Печерського районного суду Києва у справі депозитів братів Суркісів у ПриватБанку, які за процедурою bail-in пішли на докапіталізацію банку під час його націоналізації.

Малюська пояснив суть судового спору двома реченнями: «Позивачі (офшорні компанії братів Суркісів) вимагають зобов’язати ПриватБанк продовжувати обслуговувати їхні депозити. ПриватБанк заперечує, оскільки депозитів не існує — вони були конвертовані у акції банку під час процедури неплатоспроможності».

При цьому, зазначає міністр, позивачі просили встановити порядок забезпечення позову. Суд пішов назустріч компаніям Суркісів, прописавши стягнення кількох мільярдів з ПриватБанку. За словами Малюськи, таке рішення одночасно і суперечить цивільно-правовому кодексу, і унеможливлює виконання самого рішення суду. Адже якщо стягнути з банку кошти зараз, в майбутньому, у разі задоволення позову, ПриватБанк не зможе обслуговувати «депозити» братів Суркісів. 

У самому ПриватБанку заявили, що через подібні судові рішення кількість дивідендів, які держбанк перерахує в бюджет країни, значно скоротиться. «Ми будемо оскаржувати це рішення», — додав голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл.     

Обговорювали справу ПриватБанку і посли країн G7: посол ЄС в Україні Матті Маасікас повідомив у Twitter про зустріч послів з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Сам Шмигаль одразу після цього подякував партнерам України за «конструктивний діалог та обмін думками щодо актуальних питань». 

Варто зазначити, що наразі на розгляді у Верховному суді знаходиться ще одна справа. Суркіси вимагають визнати їх не пов’язаними з ПриватБанком особами. Якщо суд ухвалить рішення на користь Суркісів, ПриватБанк буде зобов’язаний відмінити конвертацію їхніх депозитів в капітал ПриватБанку. 

Із заявою з цього приводу виступала у тому числі і генпрокурор Ірина Венедіктова. «Ця справа — не просто судовий спір. Рішення по ньому буде мати велике значення для формування єдиної практики при розгляді інших позовів, пов’язаних з націоналізацією «ПриватБанку». Цей позов — лише крапля в морі серед інших аналогічних позовів, загальна сума вимог по яким перевищує 29 млрд грн», — говорила Венедіктова наприкінці квітня.