Призупинення американської військової допомоги Україні було усним наказом з офісу міністра оборони Піта Гегсета.
Про це пише Reuters із посиланням на слова обізнаних посадовців та документи TRANSCOM.
Зазначається, що 30 січня (за 10 днів після інавгурація президента США Дональда Трампа) в Овальному кабінеті проходила зустріч Гегсета із високопосадовцями національної безпеки. Саме тоді, пише агентство, виникла ідея припинити допомогу Україні. Втім сам Трамп таких вказівок не давав, а за інформацією TRANSCOM — про це не знали й інші посадовці.
Американські військові тим часом видали наказ трьом вантажним авіакомпаніям, що працюють з авіабази «Довер» у штаті Делавер та бази США в Об’єднаних Арабських Еміратах, зупинити 11 рейсів, завантажених снарядами та іншою зброєю для України.
Наказ про припинення військової допомоги офіційно набув чинності через місяць, 4 березня.
Білий дім у відповідь на прохання про коментар заявив, що Гегсет виконав наказ Трампа і дотримувався позиції адміністрації. Втім відповіді на те, чому інші не знали про це рішення і чому його так швидко скасували, не було.
«Переговори щодо припинення російсько-української війни були складною та нестабільною ситуацією. Ми не збираємося детально описувати кожну розмову між високопосадовцями адміністрації протягом усього процесу. Суть у тому, що війна сьогодні набагато ближча до завершення, ніж була до того, як президент Трамп обійняв посаду», — сказала речниця Білого дому Керолайн Левітт.
За словами обізнаних співрозмовників Reuters, Гегсет неправильно інтерпретував обговорення з Трампом політики щодо України та постачання допомоги.
Агентство не змогло встановити, коли офіс Гегсета наказав скасувати вантажні рейси. Втім джерела повідомили, що українські та європейські чиновники почали запитувати про призупинення 2 лютого. Записи TRANSCOM свідчать про усний наказ від міністра оборони про припинення рейсів і що вони були відновлені до 5 лютого.
За даними джерел агентства, близькі радники Трампа отримали інформацію про паузу від співробітників Пентагону та обговорили з президентом питання про відновлення постачання допомоги. Один зі співрозмовників Reuters сказав, що це радник Трампа з національної безпеки Майк Волц зрештою втрутився, щоб скасувати указ.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.