Прохідний бал на НМТ у 2024 році: скільки завдань потрібно виконати, аби подолати поріг

Цьогоріч Національний мультитест складається з чотирьох предметів: три обовʼязкові українська мова, математика та історії України, і один за вибором (українська література, географія, біологія, фізика, хімія або іноземна мова).

Щоб отримати можливість вступити до ВНЗ, абітурієнту потрібно набрати певну мінімальну кількість балів з кожного предмету. Chas News розповідає, скільки завдань потрібно виконати, аби перетнути поріг.

Порогові бали НМТ у 2024 році

Щоб скласти мультитест, з кожного предмету потрібно набрати мінімальні 100 балів. Для цього треба правильно виконати таку кількість тестових завдань з різних предметів:

  • українська мова — 7 тестових балів з 45;
  • українська література — 7 тестових балів з 45;
  • математика — 5 тестових балів з 32;
  • історія України — 8 тестових балів з 54;
  • іноземна мова — 5 тестових балів з 32;
  • біологія — 7 тестових балів з 46;
  • фізика — 5 тестових балів з 32;
  • хімія — 6 тестових балів з 40;
  • географія — 7 тестових балів з 46.

Водночас гарні результати з одного предмету не компенсують малу кількість балів з іншого. Якщо, наприклад, з математики вдалося набрати 32 бали, а української мови — всього 6, то брати участь у конкурсі на вступ можливості не буде. Так, аби НМТ вважалося складеним, з кожного предмету потрібно набрати пороговий бал.

Прохідний бал для вступу на бюджет у 2024 році

Абітурієнти, які планують взяти участь у конкурсі, аби навчатися за кошти держави, повинні набрати не менше, ніж 130 балів. Ця вимога не розповсюджується лише на дітей загиблих українських військових.

Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», «Фармація, промислова фармація» галузі знань «Охорона здоров’я», спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» мінімальні для вступу і на контракт і на бюджет 150 балів.

Коли будуть відомі бали за НМТ у 2024 році

Результати складання Національного мультитесту учасники дізнаються у день тестування. Інформація про кількість набраних балів буде на особистій сторінці тестувальника.

Оцінку за шкалою 100–200 балів можна буде розрахувати за таблицею у проєкті Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році

Нагадаємо, НМТ у 2024 році буде проводитись з 14 травня до 19 липня. Основна сесія триватиме з 14 травня до 25 червня, а додаткова з 11 до 19 липня. Chas News розповідав, що потрібно знати про реєстрацію на НМТ.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

На НМТ тепер можна зареєструватися через «Дію»: інструкція, як це зробити