Протестувальники в Мексиці спалили опудало Трампа через прикордонну політику США

Протестувальники в Мексиці спалили в суботу зображення Дональда Трампа та агента з прикордонного патрулювання на кордоні США. Так вони засудили міграційну політику президента Дональда Трампа та закликали американців не обирати його на виборах у вівторок.

Кілька десятків активістів-мігрантів прийшли до паркану на пляжі, що відокремлює Мексику від Сполучених Штатів у прикордонному місті Тіхуана. Як повідомляє Reuters, вони скандували: «Трампе, ми не платитимемо за твою стіну!». Потім вони підпалили опудало президента на палиці.

«Ми закликаємо людей голосувати проти Трампа і висловлюємо надію. Байден пообіцяв нам реформу «гуманітарної міграції», ми будемо стежити за тим, щоб цього разу він виконав обіцянки», — сказав Уго Кастро, мексикансько-американський активіст-мігрант.

Республіканець Трамп бореться з опонентом від демократів Джо Байденом. Чотири роки тому Трамп здобув перемогу, зобов'язавшись зупинити нелегальну імміграцію з Мексики. Він вважає її переміщенням ґвалтівників і вбивць на північ.

Скандал довкола пересилки дітей

Тим часом Мексика заявляє, що не має реєстру неповнолітніх, висланих зі США.

Газета NY Times написала про те, що американські чиновники відправляють неповнолітніх іноземців до Мексики, порушуючи спільні домовленості. У відповідь, як повідомляє Reuters, уряд Мексики заявив, що не має реєстру дітей-мігрантів, які в'їжджають до країни без супроводу. 

У п'ятницю газета New York Times повідомила, що прикордонні штати США виселяють дітей-мігрантів, що походять з інших країн, до Мексики. Це питання викликає напруженість між США та Мексикою під час правління адміністрації Трампа.

Уряд Мексики відреагував в суботу заявою про те, що вивчить звіт, але не підтвердив жодного випадку такої відправки.

«Нині не існує реєстру неповнолітніх, які в'їжджають на мексиканську територію без супроводу їхніх родичів», — написав у Twitter Роберто Веласко, вищий чиновник Міністерства закордонних справ.

Веласко заявив, що Мексика продовжить розслідування цього питання разом із групами громадянського суспільства.

Виступаючи на умовах анонімності, мексиканський чиновник заявив, що влада США не дозволяє Мексиці перевіряти, кого висилають із США. Мексиканська влада прикладає зусилля до переговорів щодо вирішення цього питання, додав чиновник.

За даними газети, про пересилку було повідомлено у внутрішньому електронному листі від високопосадовця прикордонного патрулю США. Таке розпорядження порушує умови, за якими Мексика погодилася допомогти Вашингтону ввести жорсткіший прикордонний контроль, щоб зупинити розповсюдження коронавірусу.

 

«Cвіт втомився від брехні». Передвиборчий сайт Трампа «хакнули» невідомі