Психологічна реабілітація військовослужбовців: які методи лікування існують

Психологічна реабілітація допомагає військовим не лише адаптуватися до цивільного життя, але й подолати травматичний досвід.

Ментальне відновлення потребує індивідуального плану, який розробляють опісля розмови військовослужбовця із терапевтом. Реабілітація може включати лікування медикаментами або роботу із психотерапевтом. 

Які є методи психологічного відновлення військових

Отримати всебічну допомогу військові і ветерани можуть у центрі інноваційної психології та ментального відновлення «Експіо».

Тут застосовують різні ефективні підходи у лікуванні й реабілітації. Це зокрема:

Психотерапія. Є кілька видів такого напрямку, це зокрема класична терапія, короткострокова та трансперсональна психотерапія, тілесно-орієнтована та арт-терапія. Також — психологічне тестування та консультування, гіпнотерапія та гіпноаналіз, сенсомоторний психосинтез й емоційно-подібна терапія.

Терапія натрію оксибутиратом. Оксибутират натрію, так само як кетамін, є препаратом для неінгаляційного наркозу в хірургії, акушерстві та гінекології. Він застосовується і в психіатричній та неврологічній практиці для терапії інтоксикацій та травматичних уражень центральної нервової системи.

Терапія пропофолом. Препарат (пропофол) — внутрішньовенний загальний анестетик, який уже понад 25 років широко використовується для процедурної седації та загальної анестезії. Перші клінічні дослідження у США доводять, що цей метод можна використовувати у випадках депресії, коли не допомагає навіть кетамінова терапія.

Реабілітація мозку «Нейрохелп». Розлади психіки іноді пов'язують із порушенням роботи мозкового кровообігу. За таких умов проводиться лікування за допомогою нейрометаболічних та нейропротекторних препаратів, які впливають на обмін речовин у головному мозку та активують у ньому відновлювальні процеси.

Блокада зірчастого вузла. Цю схему використовують у лікуванні таких розладів як ПТСР. Метод використовують для зниження активності симпатичної нервової системи, яка відповідає за реакцію на стрес і регуляцію настрою.

Електромагнітна терапіяЦе вплив на мозок і його функціональний стан за допомогою постійних та змінних низькочастотних і електричних магнітних полів.

Активаційна терапія. Вона полягає у прийомі певного натурального засобу чи процедури за схемою, що відповідає вихідному типу стану людини.

Аудіовізуальна стимуляція мозку. Це активація центральної нервової системи з конкретними зоровими та звуковими сигналами. Вони впливають на мозок по-різному, залежно від природи звуків, що передаються навушниками та світлими сигналами, які відображаються у поле зору світлодіодної маски.

Кетамінова терапія. Її застосовують при депресії й ПТСР та експериментально — при усуненні наслідків хронічного стресу.

Система роботи фахівців центру — унікальна, адже заснована на оригінальних авторських розробках й загалом поєднує різні методи для досягнення мети.

Психологічна реабілітація військових: які методи є найефективнішими