Путін продовжить втрачати геополітичний вплив через війну в Україні — ISW

Війна кремля проти України виснажує росію та підриває інші геополітичні кампанії президента путіна.

Так вважають аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW)

Через невдачі росія змушена перекидати в Україну сили та техніку з інших зон бойових дій, зокрема з Сирії та Нагірного Карабаху. Окрім сил, у країни може не вистачити фінансування на інші конфлікти.

В ISW нагадали, що путін підписав закон про виділення понад 9 трлн рублів на оборону на 2023 рік. За даними Світового банку, ця сума становить близько 8% ВВП країни у 2021 році. Також фахівці вважають, що витрати на оборону ростуть та становитимуть понад 30% від усього бюджету рф на 2023 рік.

На думку аналітиків, кремль може відмовитись від бойових дій в інших регіонах та «операцій м'якої сили» на користь продовження затяжної війни в Україні.

Втім, путін не хоче жертвувати своїми геополітичними ініціативами в короткостроковій перспективі та ризикує зіткнутися з фінансовими труднощами. Зазначають, що для рф буде проблематично збалансувативитрати на свої цілі в Україні із глобальними кампаніями з проєктування влади.

За даними фахівців, путін, зокрема, продовжує спроби відновити вплив росії в Центральній Азії, безуспішно пропонуючи створити тристоронній союз між Росією, Казахстаном і Узбекистаном.

«Витрати Путіна на регіональні ініціативи «м'якої сили» вже засмутили кількох відомих провоєнних блогерів, які критикували Кремль за виділення майже 95 млн доларів на розвиток російськомовних шкіл у Таджикистані, не забезпечуючи при цьому російські сили на полі бою. Військкори вважають, що Кремль неефективно використовує свою м'яку силу в Таджикистані, що ще більше ставить під сумнів необхідність таких витрат», — додають в ISW.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Карта бойових дій в Україні станом на 13 грудня