Президент РФ Володимир Путін у щорічному зверненні Федеральному зібранню заявив, що дивується з сучасних підручників з історії, за якими навчають російських школярів.
На його думку, там має бути більше про подвиги їхніх дідів у війні, а не допомогу союзників. Також російський лідер впевнений, що школярі мають навчатися на «перемогах сучасників».
Путін говорив про допомогу вчителям шкіл та підготовку фахівців.
«Дуже важливо, щоб для молодих людей орієнтиром були перемоги наших великих предків і, звичайно, сучасників, їхня любов до Батьківщини та внесок в її розвиток», — сказав президент РФ.
Він зазначив, що у російських школярів має бути можливість «в передових форматах» ознайомитись з вітчизняною історією.
Але перед тим, як продовжити про фінансування будинків культури та музеїв заговорив не про цифрові носії чи доповнену реальність, а про підручники.
Путін відволікся від папірця з текстом промови і заявив: «Досі відкриваю підручники з історії та дивуюсь тому, що там написано. Ніби й не про нас. Хто пише, хто пропускає такі навчальні посібники... Все що завгодно там написано: і про другий фронт, лише про Сталінградську битву не згадано».