404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
П’ятеро суддів Конституційного Суду України звернулися до Зеленського і Шмигаля, нарікаючи на тиск на суд

Судді Конституційного Суду України звернулися до Зеленського, Разумкова і Шмигаля в зв'язку зі спробами деяких політиків «дестабілізувати роботу» суду.

Про це судді повідомили у своїй заяві.

«Конституційний Суд України упродовж кількох місяців перебуває під постійним тиском органів державної влади, зокрема  Національного агентства з питань запобігання корупції України, Національного антикорупційного бюро України та деяких політиків», — йдеться в повідомленні. Судді вважають, що незаконний вплив чиниться й на окремих суддів КСУ, так і на суд у цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету та втрати суспільної довіри.

«Офіційно заявляємо, що всупереч спробам окремих високопосадовців та політиків дестабілізувати роботу органу конституційної юрисдикції КСУ у своїй роботі керуватиметься Конституцією, Законом України «Про КСУ» та діятиме виключно в інтересах Українського народу» — додали судді.

У КСУ відзначили, що є звинувачення в упередженості та заангажованості щодо суддів, компрометуюча інформація стосовно професійної діяльності суддів та погрози щодо їх кримінального переслідування Однак, як наголосили вони у заяві, «КСУ і надалі забезпечуватиме верховенство Конституції України та захист прав людини і громадянина».

Автори підсумовують, що рішенням зборів суду голові КСУ О. М. Тупицькому доручили повідомити особисто президента, голову Верховної Ради України та прем’єр-міністра про ситуацію, що склалася.

 

«З кричущими порушеннями». КСУ визнав частково неконституційними антикорупційні закони — ЗМІ