404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Рада ухвалили бюджет на 2021 рік. Дефіцит скоротили на 23,4 млрд грн
Pixabay

Верховна Рада ухвалила бюджет на 2021 рік. За нього проголосували 289 депутатів.

Проєкт бюджету у парламенті представляв міністр фінансів Сергій Марченко. Він назвав його «бюджетом можливостей». Міністр окремо зазначив, що до другого читання капітальні видатки збільшили на 10,2 млрд грн — до 100 млрд грн.

Видатки на безпеку і оборону зросли до 5,93% ВВП, також передбачено, 89 млрд на «Велике будівництво», 4,5 млрд  на розвиток залізниці, 2,4 млрд  на розбудову аеропортів.

Однією з найбільших змін у проєкті бюджету між першим і другим читанням стало скорочення дефіциту з 270 млрд грн до 246,6 млрд грн.

«Дефіцит бюджету у 2020 році буде профінансований. Підставами для цього є останні аукціони, макрофінансова допомога. Накопичені видатки на грудень є проблемою, але ми з нею справимся, не переживайте»,  запевнив Марченко.

Ухвалений бюджет на 2021 рік передбачає, що наступного року українська економіка зросте на 4,6%. Це при тому, що за результатами поточного року очікується падіння на 5%.

Доходи бюджету збільшили на майже 21 млрд грн. Видатки загалом зменшили на 2,7 млрд грн, а у загальному фонді, звідки фінансуються переважна більшість видатків бюджету, — на понад 11 млрд грн.

У спецфонді бюджету передбачений новий вид доходів — від легалізації азартних ігор, з з них планують отримати майже 7,5 млрд грн.

9 млрд очікують від ефективної роботи фіскальних органів та більших податкових надходжень. Ще 1 млрд грн має додатково надійти від податку на прибуток підприємств.

Раніше в цей же день депутати ухвалили правки до Бюджетного кодексу. Вони, зокрема, дозволять ефективніше проводити державні закупівлі ліків.