Районний воєнком з Одеси міг незаконно збагатитись на 47 млн грн — НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення начальника Малиновського районного ТЦК міста Одеси Вячеслава Кушнерова на майже 47 млн грн.

Так, у травні 2022 року подружжя воєнкома стали власниками квартири в Одесі площею 111,1 кв .м вартістю 600 тис. грн, яку через рік продали за 7,56 млн грн. Згодом його дружина придбала автомобіль Toyota Highlander вартістю майже 1,9 млн грн, який згодом продала за 2 млн грн.

Того ж року мати воєнкома подарувала сину житловий будинок з господарськими будівлями загальною площею 259,2 кв.м. в Овідіопольському районі Одеської області, оцінений в 1 млн грн. При цьому, за даними НАЗК, за останні 22 роки її дохід був значно меншим за вартість подарованого.

Теща воєнкома впродовж останніх кількох років стала власницею квартири в Лиманському районі Одеської області за понад 300 тис. грн, а також автомобіля Mercedes–Benz GLS 400 за 420 тис. грн. Хоча в середньому така автівка коштує понад 5 млн грн, що може свідчити про приховування реальної вартості набуття автомобіля. Паніше теща купила автомобіль Mercedes–Benz GLC 220D вартістю 1,4 млн грн, який згодом перепродала своїй дочці за 1,5 млн грн.

Крім того, протягом серпня 2022 року члени сім’ї воєнкома подарували один одному грошові кошти на загальну суму 30 млн грн, що підтверджується відомостями з реєстру нотаріальних дій, хоча не мали для цього достатніх офіційних доходів.

Син воєнкома став власником квартири площею 55,8 кв.м в Одесі вартістю майже пів мільйона гривень та автомобіля Mercedes-Benz Sprinter 511 ще за майже пів мільйона гривень, також не маючи на це достатніх грошових активів, сформованих із законних джерел.

До того, ще у 2018 році він придбав у тодішного начальника одеського ТЦК Євгена Борисова автомобіль Volkswagen CC вартістю 500 тис. грн, який згодом перепродав.

В НАЗК наголосили, що у всіх цих діях вбачаються ознаки юридичної фікції, а саме — узгодженість дій між суб’єктом декларування, членами його сім’ї та його близькими особами. Такі дії спрямовані на приховування реальних обставин набуття вказаних об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів шляхом завищення реальних доходів та заниження реальних видатків.

Агентство вже направило матеріали щодо Вячеслава Кушнерова до поліції для вирішення питання щодо відкриття провадження за ст. 368-5 Кримінального кодексу.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Івано-Франківський ТЦК фіктивно взяли на служби сімох футболістів і тренерів — ДБР