404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Разом із Безосом на кораблі Blue Origin у космос вирушить 18-річний студент-фізик
Blue Origin

Стало відомо ім’я четвертого учасника космічного польоту на кораблі New Shepard компанії Джефа Безоса Blue Origin 20 липня — це 18-річний Олівер Дамен. Він стане наймолодшою в історії людиною, яка полетить у космос.

Про це повідомила пресслужба Blue Origin.

Дамен стане четвертим пасажиром New Shepard разом із Джефом Безосом, його братом Марком і 82-річною пілотесою Воллі Фанк — вона, своєю чергою, має стати найстаршою людиною, яка побуває у космосі.

Також повідомляється, що Дамен полетить замість невідомого переможця аукціону Blue Origin, який придбав місце на New Shepard за $28 млн.

Компанія так і не розкрила особи переможця — лише зазначила, що він не зміг полетіти «через неузгодженість графіків».

18-річний хлопець — син керівника нідерландської компанії Somerset Capital Partners Йоса Дамана. У 2020 році Даман закінчив школу і протягом наступного року отримав ліцензію пілота. З вересня 2021-го він вивчатиме фізику й менеджмент інновацій в Утрехтському університеті.

Йос Даман раніше придбав квиток на другий рейс New Shepard і мав летіти замість невідомого переможця аукціону Blue Origin — але вирішив натомість подарувати квиток синові. Натомість анонімний покупець квитка полетить на другому рейсі.

Як відбуватиметься політ

За планом, New Shepard підніметься на висоту 100 км і в умовах невагомості нерухомо зависне на кілька хвилин. У цей час космічні туристи зможуть поспостерігати за планетою з ілюмінаторів. Після цього New Shepard повернеться на Землю.

Нині, окрім Blue Origin, комерційні польоти в космос уже планують і інші компанії. Зокрема, Національне аерокосмічне агентство США уклало контракт із компанією Axiom Space для здійснення першого комерційного польоту на Міжнародну космічну станцію у 2022 році.

А 11 липня компанія Virgin Galactic, яка належить британському мільярдеру Річарду Бренсону, трохи більше як за годину успішно здійснила свій перший туристичний космічний політ. На борту був і сам Бренсон. Blue Origin, до речі, відмовилася визнавати цей політ космічним.

Гендиректор Amazon Джефф Безос полетить у космос на власній ракеті