404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Реакція світової спільноти дозволила уникнути вторгнення РФ — Кулеба
Getty Images

Україна під час концентрації російських військ на кордоні повідомила своїм партнерам, яка військова допомога їй потрібна. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Він зазначив, що реакція міжнародної спільноти дозволила уникнути подальшої ескалації і прямого російського вторгнення.

«Вони побачили, що немає умов наразі для якихось розгорнутих дій, що Захід, партнери готові Україну підтримати. Це було дуже важливо», — сказав він.

Водночас, за словами міністра, «за словами мають іти дії».

«Ми озвучили партнерам всім, які здатні чимось конкретно військовим допомогти, що нам потрібно. Попри те, що зараз є певний спад напруги, це не означає, що ці потреби перестали були актуальними. Тому що завтра росіяни можуть повернутися на наш кордон. І тому ми працюватимемо над отриманням цієї допомоги від партнерів», — додав Кулеба.

Політик уточнив, що говорить про оборонне озброєння та системи оборони для Збройних сил України, але не став вдаватися в деталі.

«Ми ж у сфері безпеки все ж таки. Давайте зберігати певну таємницю для ворога», — пояснив голова МЗС.

РФ має війська для швидкого розгортання на кордоні з Україною

Росія має військове угрупування, готове швидко розгорнутися вздовж кордону України, якщо таке рішення ухвалять в Кремлі. Про це теж сказав Кулеба в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Навіть якщо вони теоретично все відведуть, ми повинні завжди пам'ятати, що вони з такою ж швидкістю, лише за кілька тижнів, можуть розгорнути цю масу, цю армаду знову уздовж нашого кордону і створити цю загрозу

Дипломат сказав, що уряд України відстежував динаміку цього процесу.

«Росія має військове угрупування, готове досить швидко розгорнутися уздовж українського кордону в разі потреби. І тепер наше спільне завдання з нашими партнерами — зробити все для того, щоб Росії більше ніколи таке не спало на думку» — пояснив Кулеба.

 Він зазначив, що заява міністра оборони РФ Сергія Шойгу про припинення так званих навчань — це «позитивний сигнал», але заяви не означають ні повної деескалації конфлікту, ані припинення війни.

Також Кулеба висловив сподівання, що Росія з повагою поставиться Великодніх свят і накаже своїм найманцям на Донбасі не стріляти (цього не сталося, згідно заяви Штабу ООС про обстріли).

Кулеба зазначив, що зараз існує загроза в Азовському морі, і «вона є безпрецедентно великою». Це перекидання російських кораблів з Каспійського моря в Азов, тобто крок до взяття Москвою морського простору під свій контроль.

Водночас Кулеба наголосив, що, на жаль, іноді «силу можна зупинити тільки силою».

Про роль Єрмака і оживлення «нормандського формату»

Кулеба пояснив, чому вести переговори щодо зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Росії Володимира Путіна доручили голові Офісу президента Андрію Єрмаку.

«Ви бачили повідомлення президента про те, що він попросив Єрмака провести цю комунікацію. Це природній вибір, тому що з усього механізму, діалогу, які ми маємо з Росією, живим є зараз по суті тільки «нормандський формат» на рівні радників, де Україну якраз представляє Андрій Єрмак, а Росію — Дмитро Козак», — зазначив глава МЗС.

Кулеба додав, що його відомство завжди готове долучитися до організації цієї зустрічі.

Про що говоритиме Зеленський із Путіним

Головною метою можливої розмови Зеленського та Путіна є припинення війни, пояснив Кулеба.

Він пояснив це, бо 27 квітня речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що Путін може обговорювати зі своїм українським колегою питання двосторонніх відносин, але не ситуацію на Донбасі.

На цю заяву Кулеба відповів: «Російська агресія проти України — це за визначенням двосторонні відносини. Тому тут мистецтво дипломатичної інтерпретації, до якого ми можемо безкінечно вдаватися. Але ми розуміємо, що головна мета розмови президента Зеленського з президентом Путіним — це припинення війни в Україні, деокупація наших територій».

Він додав, що під територіями має на увазі і Донбас, і Крим.

Кулеба попросив ЄС підготувати новий пакет санкцій проти Росії