Резніков розповів, скільки окупантів воює проти України

Росія досі значно переважає Україну у важкій зброї і готується до затяжної війни.

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час виступу в Раді закордонних справ ЄС на рівні міністрів оборони за участю Генерального секретаря НАТО.

Він повідомив, що за нашими оцінками, за 80 днів ЗСУ повністю знищили 17 російських БТГр. Проте ворог і досі переважає нас у важкій зброї — особливо в бронетехніці, РСЗВ та артилерії.

За даними розвідки, загальне об’єднане угруповання військ, яке застосовується проти України (з урахуванням резервів) нараховує близько 167 тис. солдатів.

«Безпосередньо розгорнуто для участі у бойових діях 91 БТГр. Ще 55 БТГр може бути залучено з резерву та після відновлення протягом 1-2 місяців», — розповів Резніков.

За його словами, наразі основні зусилля ворога зосереджені на спробах оточення та знищення угруповання ЗСУ на Донбасі, утримання сухопутного коридору з Росії до Криму та повну окупацію півдня України.

«За багатьма ознаками Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції. Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони», — наголосив міністр.

При цьому Резніков підкреслив, що Україна прагне якнайшвидше звільнити території та не дати Росії затягнути конфлікт.

«Тому ми дуже зацікавлені отримувати міжнародну допомогу, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей», — заявив міністр.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Німеччина передала Україні гранатомети Matador та протитанкові міни DM22 і DM31