Рф готується до нової атаки на свята, але це не обов'язково масований ракетний обстріл — Гуменюк

Росія може вдарити по Україні на новорічні свята. У ЗСУ розповіли про ознаки, що свідчать про наміри росіян завдати нової атаки по Україні саме у святкові дні.

Про це в ефірі телемарафону повідомила Наталія Гуменюк, керівник Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України.

За її словами росіяни намагаються позбавити Україну світла. Крім того спостерігається певна активність у акваторії Чорного моря, а саме вивід ракетоносіїв на бойове чергування.

І додала, що українські військові також фіксують підготовку ворожої стратегічної і тактичної авіації до масованого ракетного удару.

«Але все ж таки пам’ятаймо, що тактика ворога може змінюватися, не обов’язково це буде масована ракетна атака або може бути комбінована. Нагадаймо, що вони (росіяни – Прим. Ред.) нещодавно отримали партію дронів і вже почали їх використовувати», — зазначила Гуменюк.

На уточнювальне запитання, як часто зараз окупанти запускають дрони-камікадзе на південь чи приберігають їх саме для масованих атак, вона відповіла, що росіяни змінили підходи до використання БпЛА.

«Саме те, що вони не використовують їх так часто, як безпілотники з попередньої партії, як ми спостерігали, говорить про певну зміну тактики їх дій. Вони намагаються використовувати їх для виявлення протиповітряної оборони — перша хвиля саме на це спрямована, а потім вже йде наступна — ударна хвиля. Це ми вирахували за їх попередніми нападами на наші системи ППО і енергетичну систему», — пояснила Гуменюк.

Керівник Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня зазначила, що українці мають бути готовими до можливої масованої чи поодинокої ракетної атаки, але не панікувати.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Коменданстька година на Новий рік: поліція буде затримувати порушників