Рф перекинула в бік України ракети, які захищали Санкт-Петербург — Yle (фото)

Росія переміщує зенітні ракети, які оточували Санкт-Петербург, в бік України.

Про це пише фінське видання Yle.

Раніше місто оточувало захисне кільцем із 14 зенітно-ракетних баз. На супутникових знімках видно, що кілька з них порожні. З бази біля Зеленогорська зникли мобільні вогневі платформи та ракети.

«Згідно зі знімками, чотири зенітні бази залишилися без обладнання», — заявив військовий експерт майор у відставці Марко Еклунд.

За його словами, в Україну вивезли найстаріше обладнання — С-300, тому це, ймовірно, не суттєво послабить ППО Санкт-Петербурга.

Знімки свідчать, що з батареї 500 зенітно-ракетного полку біля села Керстово зняли усі ракетні платформи.

На іншій базі цього ж полку, судячи з фото, також зникла одна батарея, залишилося обладнання від радіолокаційної станції. Знімки демонструють, що росіяни також вилучили з однієї з батарей близько 25 контейнерів з ракетами.

З іншої бази зникли не лише ракети, а й транспортні засоби, у яких вивезти до 120 ракет.

Ще з однієї бази неподалік Санкт-Петербурга перекинули близько 10 вогневих платформ, а також іншу техніку. Еклунд зазначив, що з цієї бази могли вилучити нове ракетне обладнання С-400, адже раніше в рф заявили, що цей полк використовує саме такі ЗРК.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росії може не вистачити сил стримувати наступ України на Луганщині — розвідка Британії