Річниця 9/11. Джо Байден вшанував пам'ять жертв терактів 11 вересня і закликав американців до єдності (фото)
Getty Images

Джо Байден, президент США закликав американців до єдності під час свого виступу з нагоди 20-ї річниці терактів 11 вересня (також відомих як 9/11).

В оприлюдненому у Twitter відеоролику американський лідер вшанував пам'ять 2977 людей, які загинули внаслідок нападу ісламістської організації «Аль-Каїда».

«Для мене 11 вересня — це головний урок. Його суть у тому, що в найбільш вразливі моменти, в битві за душу Америки єдність — наша найбільша сила. Єдність не означає, що ми повинні вірити в одне й те саме. Ми повинні мати фундаментальне повагу і віру один в одного і в цю націю», — сказав Байден.

«Ми вшановуємо всіх тих, хто ризикнув і віддав свої життя за лічені хвилини, години, місяці і роки після цього», — вказав Байден, говорячи про рятувальників, які відреагували на атаки.

І додав, що попри «темні сили людської природи — страх і гнів, обурення і насильство», єдність залишилася «найбільшою силою США».

У Нью-Йорку церемонія пам'яті традиційно розпочнеться о 8:46, коли перший викрадений терористами літак врізався в північну вежу торговельного центру.

У ході церемонії будуть зачитувати імена усіх жертв з паузою в ті хвилини, коли відбулися інші теракти.

Теракт 11 вересня став найбільшим у сучасній історії. У списку його жертв перебуває 2977 осіб, ще понад 4 тис. людей отримали поранення.

Теракт у США 11 вересня 2001 рік

Теракт у США 11 вересня 2001 рік

Теракт в США 11 вересня 2001 рік

Теракт у США 11 вересня 2001 рік

​​​​​​Теракт у США 11 вересня 2001 рік