404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Ринок газу в Україні. Хто відтепер відповідатиме за ціни на гарячу воду та тепло

Кабінет Міністрів припиняє регулювання ціни на газ для теплокомуненерго (ТКЕ) і більше не буде фіксувати оптову ціну на газ для теплоелектроцентралей (ТЕЦ).

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, починаючи з 20 травня, уряд більше не регулюватиме ціни на газ для ТКЕ і не буде зобов'язувати «Нафтогаз» продавати блакитне паливо за фіксованою ціною.

На думку очільника уряду, такий крок дозволить місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло і гарячу воду.

Це означає, що вже завтра всі ТКЕ зможуть напряму підписувати контракти на поставки газу самостійно і змінювати постачальника, навіть якщо у них є заборгованість.

Шмигаль додав, що це крок до створення повноцінного ринку газу, і завдяки цьому неефективність менеджерів комунальних підприємств більше не буде покриватися фіксованою ціною на газ.

1 серпня 2020 року Україна відкрила ринок газу для населення, але це рішення не стосувалося постачань газу для теплокомуненерго. Вони як і раніше продовжували отримувати його від «Нафтогазу» в рамках постанови про спецобзобов'язання. У лютому-березні 2021 року Кабмін знову повернувся до регулювання ціни на газ для населення, зафіксувавши її на рівні 6,99 грн за кубометр. А з 1 травня всіх побутових споживачів автоматично перевели на річні тарифи.

Нафтогаз України: хроніки невдалого перевороту